Kdy se vrátí kapitán Krejčí? Trenér Sparty Priske konečně přestal mlžit a řekl vše na rovinu

Jednání o přestupu, zdravotní trable nebo za absencí Ladislava Krejčího bylo něco jiného? Letenští dlouho mlžili, tomu je teď ale konec.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Když vypadne ze sestavy kapitán, jde vždy o velkou ztrátu. Pokud je navíc výraznou vůdčí osobností a lídrem týmu, projeví se to dvojnásob. Ladislav Krejčí chybí v sestavě Sparty od 15. října a klub dlouho odmítal jeho absenci jakkoliv komentovat. „Omlouvám se, ale o tom mluvit nebudu. Nejde to,“ řekl deníku Sport generální ředitel ACS Tomáš Křivda. Jaké k tomu měli Letenští měli Letenští důvody?

Setkání na letišti

Nejčastěji ze zákulisí zněly dvě možné varianty: Zranění a jednání o přestupu. Již začátkem října LaLigaExtra informoval, že se o Ladislava Krejčího zajímají hned tři tamní týmy. Jde o Sevillu, Betis a aktuálního lídra LaLigy Gironu. Na SportyŽivě si můžete přečíst i o astronomické částce, za kterou by ho Sparta případně pustila. Pojďme ale zpět. Když kapitána Sparty později zahlédl jeden z fanoušků na letišti ve Španělsku, mohlo se zdát, že LK37 skutečně jedná o přestupu. Pravda ale leží jinde.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Zdroje SportyŽivě prozradily, že Krejčí do Španělska skutečně mířil, ale kvůli léčení poraněného lýtka. Tuto informaci nakonec potvrdil po utkání v Ostravě trenér Sparty Priske. „Odnesl si zranění z té poslední reprezentační pauzy. Strávil týden ve Španělsku, kde rehabilitoval a věnoval se léčbě,“ řekl pro klubový web dánský kouč, který oporu postrádal v sedmi zápasech.

Kdy se Krejčí vrátí?

A kdy se vrátí kapitán Krejčí na hřiště? Po vítězství nad Baníkem trenér řekl vše na rovinu. „Doufám, že Krejčí bude už po reprezentační přestávce zpět. Věřím, že se k nám připojí nejpozději v druhém týdnu reprezentační přestávky,“ poznamenal Priske. Pokud se jeho přání splní, vrátí se Krejčí do sestavy v domácím duelu se Zlínem (26. listopadu). O čtyři dny později pak Sparta hostí v Evropské lize Betis.

Měla by Sparta v zimě prodat kapitána Krejčího?

Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články