Astronomická cenovka! Sparta žádá za Krejčího vysokou částku, šlo by o nejdražší odchod

Okolo kapitána pražské Sparty Ladislava Krejčího v posledních měsících krouží řada evropských velkoklubů. Budou však zaplatit vysokou cenu.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Kapitán s velkým k. Čtyřiadvacetiletý stoper či záložník Ladislav Krejčí se v posledních měsících stal ústřední postavou pražské Sparty, kterou dotáhnul až k mistrovskému titulu. Odchovanec brněnské Zbrojovky se propracoval v jednoho z nejlepších ligových stoperů. Svými emocemi na hřišti i v kabině je pro klub z Letné nepostradatelným a postupně se stává také klíčovém reprezentačním hráčem.

Proto není divu, že okolo něj dlouhodobě krouží hned několik zahraničních zájemců. Sám Krejčí před časem přiznal, že jej zahraniční angažmá v podobě německé Bundesligy či anglické Premier League láká. V posledních dnech se spekulovalo o zájmu španělských klubů, zejména Realu Betis, Sevilly a Girony. Čtyřiadvacetiletý stoper má však na Letné platnou smlouvu až do léta 2026 a Sparta by tak musela na zahraniční nabídku kývnout.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Jenže jak se zdá, úřadující český šampion se svého kapitána nechce vzdát lacino. Jak prozradil expert Jan Vacek v podcastu Kudy Běží Zajíc o Krejčího mělo již v létě zájem jedno z velkých jmen. „Měl jsem informace, že o něj v závěru přestupového období stál jeden z bundesligových klubů. Z těch špičkovějších. Ale nestihlo se to z důvodů souvisejících s jeho agentem Pavlem Paskou,“ dodává s odkazem na vážné zdravotní komplikace, které musel Krejčího agent řešit.

Astronomická cenovka

Podle Vacka nakonec německý celek neučinil konkrétní nabídku, Sparta navíc za svou oporu požadovala na tuzemské poměry astronomickou částku. „A tam se ta částka, která nebyla ani formou konkrétní nabídky, měla pohybovat někde okolo deseti až dvanácti milionů eur (245 až 294 milionů korun pozn. red.),“ prohlásil s tím, že Sparta již před začátkem přestupového období stanovila výrazně vyšší cenovku.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V zákulisí se ke mně doneslo, že Sparta respektive její majitel Daniel Křetínský dal na Krejčího hned na začátku léta cenovku třicet milionů euro (736 milionů korun pozn. red.). To je cenovka samozřejmě irelevantní, ale ukázala, že není na prodej,“ zakončil Vacek pro Kudy Běží Zajíc. Je tak zřejmé, že skutečná nabídka by se mohla příští rok v létě rok před koncem smlouvy pohybovat okolo 17 milionů eur, tedy zhruba nad hranicí 400 milionů korun.

Nejdražší přestup české historie?

Krejčí by se tak mohl stát vůbec nejdražším hráčem, který kdy z české ligy odešel do zahraničí. Prvenství dosud drží Tomáš Souček, za nějž West Ham zaplatil Slavii zhruba 16 milionů eur (393 milionů korun). Na druhé příčce je přestup sparťanského Tomáše Rosického do Borussie Dortmund na přelomu tisíciletí a letošní transfer Davida Juráska do Benfiky Lisabon. Čtvrtou příčku pak drží přesun Adama Hložka do Leverkusenu, pátou transfer Alexe Krále do Spartaku Moskva.

Má Ladislav Krejčí na to, aby přestoupil do jednoho z velkých evropských klubů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články