Kapitán Sparty na pokraji sil: Su vyřízenej. Cítím se na ho**o, prohlásil Ladislav Krejčí

Po dlouhé době odehrál kapitán Sparty Ladislav Krejčí celý ligový zápas. Na jeho konci byl doslova na pokraji sil. Co řekl o remíze v Olomouci?

i Zdroj fotografie: SK Sigma Olomouc
                   

Z posledních čtyř zápasů na Andrově stadionu Sparta třikrát prohrála. Tuto bilanci chtěli hosté i s pomocí uzdraveného kapitána Ladislava Krejčího vylepšit. Po deseti minutách se dostali do vedení. Po krásné akci Haraslína střelou zpoza šestnáctky skóroval Čvančara. Další zajímavý moment přišel ve 41. minutě. Olomoucký gólman Trefil vyběhl proti Haraslínovi a rozhodčí Zelinka odpískal penaltu. Po přezkoumání u videa ovšem svůj verdikt přehodnotil.

Video odhalilo simulování

„Ze svého pohledu jsem viděl podražení brankáře, z toho důvodu jsem nařídil pokutový kop. Byl mi doporučen přezkum na hrací ploše. Po přezkoumání jsem vyhodnotil, že se jednalo o simulaci. Tudíž jsem odvolal pokutový kop, nařídil nepřímý volný kop a udělil žlutou kartu,“ uvedl pro O2TV hlavní rozhodčí Miroslav Zelinka.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Sigma dokázala vyrovnat v nastavení prvního poločasu. Parádní trefou přes hlavu rozjásal domácí fanoušky Jan Navrátil. „Já jsem to jen kopal na bránu. V té situaci, kdy jste zády k brance, nevíte, kde to je. Jen jsem se snažil trefit branku. Naštěstí to tam spadlo,“ podotkl střelec Navrátil.

Ladislav Krejčí: Koncovka poločasu? Zbytečný gól

„Škoda. Nevím, jestli ta penalta byla správně vyhodnocená, ale koukali na to, takže asi jo. To by nám dalo ještě větší vzpruhu, ale koncovka poločasu? Zbytečný gól. To změnilo pád zápasu,“ řekl O2TV kapitán Sparty Ladislav Krejčí. Trenér Priske nebyl s výkonem z prvního poločasu spokojený. Vadilo mu mimo jiné časté ztrácení míčů, zbrklost, pasivita a špatný represink. 

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

Ve druhém poločase měli více šancí hráči Olomouce, gólmana Kováře ale nepřekonali. „Já myslím, že teď bod musíme brát, ale před zápasem jsme chtěli všechny tři,“ zmínil Navrátil. Rozhodnout nakonec mohl v desáté minutě nastavení stoper Sparty Panák, který zblízka hlavičkoval do tyče. Vyrovnaný zápas. Musím smeknout před Olomoucí, že do toho šlapala stejně jako my. Chtěli jsme vyhrát, takže určitě ztráta,“ prohlásil Krejčí, který byl po utkání hodně vyčerpaný. „Su vyřízenej. Druhá půlka pro mě byla strašně náročná. Cítím se na hovno,“ dodal kapitán Sparty.

Mohli jsme si sáhnout na vítězství, ví Jílek

Z remízy 1:1 nebyli nadšení ani na jedné straně. Pořád mám v sobě takový pocit, z celkového pohledu trošku neskromný, že jsme si dneska mohli sáhnout na vítězství. Měli jsme tam tři, čtyři vypadlé balony na vápně. Myslím si, že minimálně jeden měl tři tyče najít. V závěrečné minutě jsme nevyřešili brejk pět na čtyři a vlastně z toho pak ještě pramenily závěrečné šance Sparty. Celkově je vidět, že mužstvo má sílu a teď je potřeba ty výkony potvrzovat v dalších zápasech,“ zhodnotil duel kouč Sigmy Jílek.

iZdroj fotografie: SK Sigma Olomouc

A pohled trenéra Sparty? „Přijeli jsme sem samozřejmě vyhrát a odstartovat dobře do jarní části sezony. Věřili jsme v lepší výsledek. Musíme ocenit sílu soupeře. Olomouc má skvělý tým. Celkově to byl typicky první zápas po přestávce. Moc jsme chtěli zvítězit, ale holt musíme odjet s jedním bodem. Ale i s tím můžeme být spokojeni,“ uvedl Brian Priske.

Předvedla Sparta v Olomouci dobrý výkon?

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články