Jsem obránce, který čte hru, u míče chci být vždycky jako první, řekl po premiéře v sešívaném dresu Sinyan. Naskočí do derby s Bohemians?

Trenér Trpišovský ho chtěl získat několik let. V létě Slavia Sheriffa Sinyana podepsala s vážným zraněním. Nyní si odbyl premiéru v sešívaném dresu.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Stopera Sheriffa Sinyana chtěla Slavia získat několik let, Molde ale nabídky nekompromisně odmítalo. V létě již sešívaní získali reprezentanta Gambie jako volného hráče. Šli přitom do rizika, protože Sinyana trápila zranění. Po více než čtyřech měsících v péči lékařů a fyzioterapeutů se o víkendu poprvé představil v červenobílém dresu. Béčku Slavie pomohl k vítězství. „Cítím se skvěle. Jsem rád, že jsem se konečně vrátil na hřiště a odehrál zápas,“ řekl obránce pro web sešívaných.

Konečné zpět na hřišti

Utkání áčka zatím Sinyan mohl sledovat jen z tribuny, v uplynulém kole už ale byl na lavičce. Jak snášel náročné období? Nebylo to vůbec snadné, trochu frustrující. Přišel jsem jako zraněný hráč a zápasy před úžasnými fanoušky jsem musel sledovat jen z tribuny. Věděl jsem, že jediné, co chci, je hrát. Musel jsem být trpělivý a věřit tomu, co děláme. Konečně jsem zpátky na hřišti,“ těší stopera, který ocenil kvalitu hráčů v rezervě sešívaných. „V B-týmu je hodně mladých talentů, zaujalo mě, že se toho vůbec nebojí, hrají skvěle na míči a vytváří si hodně šancí. Byl to dobrý zápas,“ dodal Sinyan.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Jeho herní styl? Z pozice stopera podporoval ofenzivu, byl hodně na míči a často předskakoval soupeře. „Přesně takhle chci hrát. Jsem obránce, který čte hru, u míče chci být vždycky jako první. Když máme balon, tak ho vyvážím a pomáhám tak hráčům přede mnou. Snažím se být hodně dynamický. Hlavní je ale bránit naši branku,“ přiblížil rodák z norského Osla.

Hlavně si neobnovit zranění

V nejbližším utkání Slavie ho fanoušci na hřišti neuvidí. Kvůli vleklému zranění není zapsán na soupisku pro evropské poháry. Naskočí v neděli do derby s Bohemians? „Jsem připravený. Teď už je to na trenérech, uvidíme, jak uděláme tuhle poslední fázi návratu,“ podotkl Sheriff Sinyan. Jak se zdá sešívaní nechtějí nic uspěchat. Když jsem byl zraněný v minulosti, tak jsem uspěchal návrat, a to nemusí být dobré. Můžete si obnovit zranění, což se mi přesně stalo. Když jsem přišel, tak jsme si sedli a stanovili si jasný plán, abych byl stoprocentně připravený. Styl Slavie je hodně náročný, musíte na to být připravený, přesně na tom jsem pracoval,“ doplnil stoper.

Naplní Sinyan očekávání? Rýsuje se trojice stoperů Holeš, Ogbu, Sinyan?

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články