Trpišovského favorit míří do Edenu. Slavia ulovila dlouho žádanou posilu

Pražská Slavia získala dlouho žádanou posilu. Do Edenu míří stoper, kterého sledoval kouč Jindřich Trpišovský několik měsíců.

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Přesun na třetí pokus. Pražská Slavia získala dlouho žádaného stopera Sheriff Sinyan, který do Edenu míří po konci smlouvy v norském Molde FK. Gambijský reprezentant podepsal s českým vicemistrem roční smlouvu s opcí na další dva ročníky. Důvodem nezvyklé délky kontraktu je aktuální zranění technicky vyspělého obránce, který má za sebou dlouhé zranění. Za poslední rok a půl proto nastoupil jen ke čtyřem utkáním.

Přesto by se měl objevit na trávníku během následujících tří měsíců. „Sheriffa sledujeme dlouhodobě a jsme si vědomi dílčího rizika, které tímto příchodem podstupujeme. Nad aktuálním zraněním však převyšuje víra trenérů a nás všech v jeho potenciál,“ dodal na adresu rodáka z Osla, který má za sebou dosud úspěšnou kariéru. V dresu Molde a Lillestromu odehrál celkem 75 ligových utkání, třináctkrát zasáhnul také do evropských pohárů.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Máme na něj pouze kladné reference. Věříme mu, chceme to zkusit a dohodli jsme se na férových podmínkách pro obě strany. Věřím, že díky péči slávistických lékařů a fyzioterapeutů vyběhne na trávník v plné síle co nejdříve,“ prohlásil na stránkách klubu sportovní ředitel Jiří Bílek. Sám Sinyan přiznává, že působení v dresu sešívaných je pro něj velkým lákadlem. „Slavia je top klub, kterému se daří v Evropě i na domácí scéně,“ nastínil v prvním rozhovoru pro klubovou televizi.

Sinyan: Cítím se žádaný. Fotbal Slavie mi bude sedět

Chci vyhrávat zápasy, trofeje a bojovat v evropských pohárech s těmi nejlepšími mužstvy. Tato myšlenka mě motivuje a je to i důvod, proč do Slavie přicházím,“ doplňuje s tím, že jej těší i výrazný zájem trenérského štábu Jindřicha Trpišovského. „Po rozhovorech s trenérem a sportovním ředitelem jsem se v klubu cítil žádaný, je to dobré spojení. Fotbal, kterým se Slavia prezentuje, je velmi atraktivní, bude mi sedět. O tom jsem přesvědčený,“ věří.

Přesto uznává, že návrat po dlouhém zranění bude náročný. „Není tajemstvím, že jsem si kvůli zranění prožil náročný rok. Nyní už se ale cítím mnohem lépe. Jsem rád, že tady mohu být, že se můžu poprat s novou výzvou a zlepšit svou hru. Za poslední rok jsem se toho hodně naučil a teď jsem tady, abych udělal další krok,“ pokračuje třetí hráč aktuálního kádru, který zamířil do Edenu po působení v Norsku. V kádru je také Igoh Ogbu a Christor Zafeiris.

Kluky z Norska znám, mluvil jsem s Christosem i Igohem, kteří se se mnou podělili o své zkušenosti. Zní to skvěle, hrát s nimi v jednom týmu,“ zakončila nová akvizice sešívaných.

Dokáže Sheriff Sinyan pod Trpišovského taktovkou uspět?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články