Hvězdné manýry. Co stojí přátelské utkání se Spartou?

Přípravy na nový ročník Fortuna ligy jsou již v plném proudu a jednotlivé celky už se pomalu vrací do herního zápřahu skrze přátelská utkání, která mají za úkol dát prostor veškerým fotbalistům sestavy, na jejichž základě se posléze trenérské týmy rozhodnou, kdo si zaslouží šanci v kádru pokračovat. Jedno takové přátelské utkání se odehrálo minulý víkend. Kvůli němu pražská AC Sparta Praha odjela předvést svou plejádu hvězd do SK Benešov, jenž aktuálně hraje Českou fotbalovou ligu. Zápas s vyhlášeným tuzemským klubem je pro tamní fotbalisty obrovským sportovním svátkem, a proto rozhodně není zadarmo. Jaké podmínky si Pražané kladli?

Nadstandardní občerstvení musí být

Pořadatelé fotbalové akce se na internetu pochlubili tím, jaké podmínky Sparty musejí splnit, aby se přátelské utkání vůbec uskutečnilo. Kromě stavu hrací plochy se v seznamu požadavků řeší zejména občerstvení, na němž si letenský klub skutečně velice zakládá. V kabině hvězdných fotbalistů a vůbec kompletního realizačního týmu musí být například dostatečné množství kávy v konvicích, kterou jsou pořadatelé připraveni kdykoli podle potřeby doplnit. Stejně tak by to  mělo být v případě banánů, hroznového vína a dokonce také sladké dezertu typického pro Českou republiku. Sparťané totiž požadují také domácí bábovku!

Pokud se  vám již v tuhle chvíli zdá nákupní seznam příliš rozsáhlý, vězte, že ještě zdaleka nekončíme. Po skočení samotného zápasu budou mít totiž hráči samozřejmě znovu hlad a kde jinde by měli nabrat energii než právě v útrobách „stadionu“ svého rivala z přátelského utkání. Jelikož si fotbalisté pravděpodobně nemohou dovolit zajít do restaurace (Křetínský je na mzdách zřejmě šidí), musejí Benešovští připravit ještě dalších 35 porcí hlavního chodu, který má také svá předem určená specifika. Sparta si přeje výhradně restované kuřecí nudličky se špagetami a v oddělené misce dodaný nastrouhaný parmezán. U stolu samozřejmě nesmí chybět také kvalitní olivový olej.

Samozřejmě, že podobné manýry se netýkají pouze kabiny Pražanů, ale jsou devizou téměř všech klubů horní poloviny tabulky. Nicméně na veřejnost vyplavaly pouze tyto informace, ostatní nemáme nijak podložené, proto se bavíme konkrétně o Spartě. To jen tak na okraj v případě, že by nám chtěl někdo vyčítat zaujatost.

Jak si Benešov proti Sparťanům vedl?

Sobotní duel Benešova proti Spartě odstartoval v 15:00 a hosté se poměrně rychle ujali dvoubrankového vedení. Už v šesté minutě otevřel skóre Benjamin Tetteh a vzápětí přidal po třech minutách svou druhou branku v zápase. Ještě v první polovině zvýšil náskok Pražanů Ondřej Zahustel. Domácí do druhé půle vstoupili poněkud aktivněji, Spartě již nedovolí žádnou další trefu do sítě. Naopak sami korigovali stav na výsledkové tabuli na 1:3, když se povedenou akcí v 78. minutě předvedl Azillinon. Do konce zápasu už se skóre neměnilo a Sparťané pod vedením nového trenéra Jílka vstoupili do přípravy vítězně.