Hodnocení přestupů Plzně do středu pole: Kvalita za nízkou cenu, průšvihář a stárnoucí legenda

Plzeňská Viktoria přivedla v létě hned šest posil do středu pole. Jak se novým jménům pod trenérem Michalem Bílkem dařilo?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Adam Vlkanova (přestup z Hradce Králové, 12 milionů korun)

Brilantní nákup ze strany majitele a generálního ředitele Plzně Adolfa Šádka. Osmadvacetiletý Vlkanova se prezentoval na podzim stabilně kvalitními výkony a v řadě utkání byl vůbec nejlepším hráčem Západočechů na hřišti. V lize si sice ve dvanácti utkáních připsal jediný gól a dvě asistence, velká část předfinálních přihrávek před plzeňskými góly jde však právě za ním. V Lize mistrů se navíc trefil na půdě Bayernu Mnichov a připsal si asistenci proti Barceloně.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 10/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Erik Jirka (příchod z Realu Oviedo, volný hráč)

Slovenský reprezentant přicházel jako alternativa na pravou stranu ofenzivy pro trenéra Michala Bílka a zatím nezklamal. Zkušený stratég s ním zprvu počítal zejména pro závěrečné minuty, po adaptaci však dostal výrazné příležitosti i v Lize mistrů a domácí soutěži. V posledních čtyřech ligových kolech se prezentoval konzistentními výkony, proti Zlínu navíc předvedl brilantní výkon, který korunoval dvěma góly a asistencí.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 8/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Václav Pilař (příchod z Jablonce, volný hráč)

Rozporuplný návrat jednoho z důležitých článků plzeňské éry Pavla Vrby. Čtyřiatřicetiletému Pilařovi se zatím nepodařilo navázat na své výkony v dresu Jablonce a ve Štruncových sadech jen paběrkuje. V lize zasáhnul do dvanácti utkání, v Lize mistrů pak odehrál falších 119 minut. Navzdory svým zkušenostem byl často na hřišti neviditelný, ztrácel jednoduché míče a nedařilo se mu ani proměňování vyložených příležitostí.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 4/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Kristi Qose (příchod z Karviné, volný hráč)

Jeho angažmá v Plzni skončilo dříve, než začalo. Sedmadvacetiletý Albánec odehrál ve Štruncových sadech jen poločas, ve kterém Michala Bílka nepřesvědčil a zamířil sbírat herní praxi do třetiligového B-týmu. Frustrace z nepovedeného startu v novém působišti vyvrcholila napadením rozhodčího, za který vyfasoval čtyřzápasový trest a klub s ním okamžitě rozvázal smlouvu.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 0/10

iZdroj fotografie: MFK Karviná

Jan Sýkora (přestup z Lechu Poznaň, více než 16 milionů korun)

Klíčový hráč pro systém Michala Bílka. Osmadvacetiletý záložník měl za sebou slušnou první část podzimu a svými výkony ovládal hru ve středu pole. Třešničkou na dortu byl památný gól proti Barceloně. Pak přišlo ošklivé zranění kolene a od poloviny září probíhá jeho rekonvalescence. Ze strany Plzně přesto pochopitelný přestup.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 8/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Cadu (přestup z Pardubic, 8 milionů korun)

Zatímco loni za Pardubice zářil, letos spíše stagnuje. Brazilský míčový kouzelník dostal ve Štruncových sadech jen minimální šanci a na začátku září odešel hostovat do Baníku Ostrava. Pokud se mu ve slezské metropoli bude dařit jeho cena může výrazně vzrůst.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 4/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzeň však v létě posilovala také na dalších postech. O tom, jak si vedly defenzívní nákupy v podobě Filipa Čiháka, Václava Jemelky nebo Mohameda Tijaniho si můžete přečíst v první části tohoto článku. V jeho závěrečné části pak rozebereme výkony nových útočných es Jana Klimenta nebo Fortuna Basseyho.

Kdo ze záložníků Plzně se prezentoval nejlepšími výkony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články