Letní pušky Plzně do útoku: Věčně zraněný kanonýr, velký otazník i (zatím) nepovedený návrat

Západočeši v létě přivedli také tři posily na hrot útoku. Jak si vedl někdejší mládežnický talent, nigerijský kanonýr nebo nečekaná akvizice ze druhé ligy?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Jan Kliment (příchod z Wisly Krakow, volný hráč)

I přes častá zranění, která jej provázejí celou kariéru, ukázal, co umí. Na podzim sice zasáhnul jen do dvanácti duelů, přesto se prezentoval sedmi přesnými trefami do sítě Teplic, Pardubic či Baníku. Jeho góly Tiraspolu, Helsinkám a Karabachu navíc výraznou měrou posunuly Západočechy k milionovým příjmům v základní skupině Ligy mistrů.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 9/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Fortune Bassey (hostování s opcí z Ferencvárose)

Rychlá reakce na Klimentovo zranění ze strany Plzně. Nigerijský útočník dostává pravidelné herní vytížení v závěrečných minutách utkání, přesto se zatím prosadil jen jednou. Vzhledem k vytížení Tomáše Chorého na hrotu útoku však šlo o nutný nákup, ale výkony Basseye zatím nemohou fanoušky Západočechů těšit.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 5/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

René Dedič (hostování s opcí z Třince)

Přesun, který zatím vyvolal spíše jen vlnu otazníků. Kmenový hráč druholigového Třince zatím v lize odehrál jen osmadvacet minut a vzhledem ke konkurenci na postu hrotového útočníka zřejmě další nepřidá. Výraznou šanci dostal jen v pohárovém utkání proti Hlučínu, ve kterém předvedl mdlý výkon.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 3/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Plzeň však v létě posilovala také na dalších postech. O tom, jak si vedly defenzívní nákupy v podobě Filipa Čiháka, Václava Jemelky nebo Mohameda Tijaniho si můžete přečíst v první části tohoto článku. Ve druhé části jsme pak představili pětici posil Plzně do středu zálohy a jejich výkony.

Kdo z útočníků Plzně se prezentoval nejlepšími výkony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články