Zhodnocení defenzivních nákupů Plzně: Klenot, kvalita na lavičce a věčně zraněný stoper

Plzeňská Viktoria v létě dokončila hned několik zajímavých příchodů do své defenzivy. Jaké výkony po polovině ročníku ukázaly nové tváře v kádru trenéra Michala Bílka?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Václav Jemelka (přestup ze Sigmy Olomouc, 25 milionů korun)

Téměř okamžitě se po svém přestupu z Olomouce stal pro kouče Michala Bílka jedním ze stěžejních hráčů. Šestkrát zasáhl do utkání v roli stopera, třináctkrát zaplnil místo na levém kraji obrany. Zasáhl do všech šesti plzeňských vystoupení v Lize mistrů, ač proti silným soupeřům v podobě Interu, Barcelony a Bayernu Mnichov si často nevěděl rady. V domácí soutěži však ukazuje na levé straně obrany velmi stabilní a kvalitní výkony.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 9/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Mohamed Tijani (příchod ze Slavie Praha, volný hráč)

Po jeho úspěšném hostování v barvách Teplic na konci uplynulého ročníku šlo ze strany Plzně o zajímavý tah. Reprezentant Beninu však bohužel i ve Štruncových sadech potvrdil pověst často zraněného hráče a jen velmi těžko se tak dostával do stabilní sestavy Michala Bílka. Přesto ještě před svým svalovým zraněním, které aktuálně stále léčí, zasáhl do osmi utkání a nevedl si vůbec zle. Vytknout mu jdou snad zbytečné fauly, kterých se dopouští po ztrátách.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 7/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Filip Čihák (přestup z Pardubic, 4 miliony korun)

Plzeň jej přivedla na startu přestupového období jako kvalitní alternativu na stoperský post. Třiadvacetiletý klubové odchovanec však trenéra Michala Bílka příliš nezaujal a vzhledem k rozšiřování a zkvalitňování kádru pro Ligu mistrů nezbylo na Čiháka místo. Za Plzeň tak zatím odehrál jediné utkání, ve kterém se prezentoval důrazným výkonem proti Pardubicím. Od konce června hostuje v Hradci Králové, přesto má stále velký potenciál.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 5/10

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

Martin Jedlička (příchod z DAC Dunajská Streda, volný hráč)

Po čtyřiadvacetiletém rodákovi z Příbrami toužil po konci smlouvy na Slovensku nejeden český klub, Jedlička však zvolil právě Plzeň. Vzhledem k fantastickým vystoupením klubové jedničky Jindřicha Staňka však zatím výraznější prostor mezi třemi tyčemi nedostal. Odchytal jediné utkání ligového poháru, ve kterém smolně po třech inkasovaných kolech Západočeši vypadli s Hlučínem. Přesto jde pro Michala Bílka o levnou a kvalitní alternativu při možném odchodu Staňka.

Hodnocení redakce SportyŽivě: 5/10

Plzeň však v létě posilovala také na dalších postech. O tom, jak si vedla pětice nových hráčů ve středu pole si můžete přečíst ve druhé části tohoto článku. V jeho závěrečné části pak rozebereme výkony nových útočných es Jana Klimenta nebo Fortuna Basseyho.

Který z hráčů předváděl na podzim nejhorší výkony?

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články