Haškova nominace na fotbalové Euro naštvala sparťanský tábor. Převaha slávistů je ohromující

Nominace trenéra Ivana Haška na fotbalové Euro vzbudila hodně vášní. Nejvíc rozhněvala fanoušky Sparty. Oproti rivalovi ze Slavie jsou totiž její hráči v naprosté menšině.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Kouč národního týmu vybral na soustředění do Rakouska před mistrovstvím Evropy v Německu 26 hráčů. Nejde o finální nominaci, ta se musí ohlásit do 7. června. Ale pokud se nikdo nezraní, už se nepředpokládá, že do ní Hašek sáhne. „Osobně nebo po telefonu jsme mluvili se všemi hráči. V případě, že by si to okolnosti vyžádaly, jsou připravení i náhradníci,“ řekl pro ČTK Hašek.

Hašek: Panák má všechno

Jeho volba se ale významně dotkla sparťanského tábora. Například opomenul možná nejlepšího stopera ligy Filipa Panáka, který byl jedním ze strůjců obhajoby titulu. Je to hráč, o kterém jsme hodně uvažovali, a asi by si nominaci zasloužil. Odváděl solidní výkony, dostal se z těžké situace. V budoucnu určitě může být členem týmu. Filip zatím nemá reprezentační start, ale má charakter, všechno,“ uvedl Hašek, čímž svoje rozhodnutí úplně nedokázal vysvětlit. Ale on nese odpovědnost.

Z jeho verdiktu jsou sparťané překvapeni (slušně řečeno). „Upřímně přemýšlím, že prodám lístek na Portugalce. Ano, jsem sparťan, ale Panák je proti Zimovi někde jinde. Ryneš má formu a hraje. Zima mi je největším trnem v oku. Každý tým v naší kapr lize má kvalitnější obránce,“ zlobil se jeden z fanoušků na facebookovém profilu Sparty.

Slavisté tvoří téměř třetinu výběru

Radost letenským příznivcům neudělalo ani zastoupení hráčů jejich týmu v Haškově nominaci. Sparta v ní má pouze tři fotbalisty (Krejčí, Vitík, Kuchta), Slavia celkem osm (Staněk, Douděra, Zima, Holeš, Vlček, Provod, Jurásek, Chytil). A to je trochu paradox, vždyť poslední dvě ligové trofeje putovaly na Letnou. Slávisté tak tvoří téměř třetinu z 26 nominovaných. Hašek je přitom bývalým hráčem Sparty, takže o nějakém nadržování nemůže být ani řeč.

Kanonýr Kuchta nepřímo potvrdil odchod ze Sparty, podmínky přestupu jsou splněny

Vím, že když s nimi budu na hřišti, bude to dobré. Budeme sehraní, známe se z klubu. Jsem moc rád, že v reprezentaci je tolik slávistů, protože si to zaslouží,“ řekl klubovému webu jeden z kapitánů Slavie Tomáš Holeš. Těsně se navíc nedostalo na Petra Ševčíka a nejlepšího ligového kanonýra Václava Jurečku, o jehož formě jsme také na SportechŽivě psali.

Národní tým čeká už 7. června přípravný zápas s Maltou, 10. června generálka proti Severní Makedonii. Do šampionátu reprezentace vstoupí 18. června zápasem v Lipsku proti Portugalsku. Další dva duely skupiny odehraje v Hamburku, kde nejprve změří síly s Gruzií a poté s Tureckem.

Vzali byste na Euro ještě nějaké další sparťany? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články