Hamšík byl krok od návratu na Slovensko, nakonec jej čeká další evropské angažmá – SportyŽivě

Hamšík byl krok od návratu na Slovensko, nakonec jej čeká další evropské angažmá

                   

Třináct miliónů eur, tedy více než 300 miliónů korun. Takovou částku zaplatil před dvěma lety za tehdejší hvězdu Neapole Marka Hamšíka čínský Dalian Professional, ve kterém slovenský reprezentant odehrál téměř pět desítek. Vzhledem k finančním problémům čínského klubu i faktu, že tamní liga startuje až v dubnu se však třiatřicetiletý Slovák rozhodnul pro návrat do Evropy. Spekulovalo se o zájmu Slovanu Bratislava, podle švédských médií je však jeho budoucí adresa jiná.
Právě ve Slovanu Bratislava Hamšík svou bohatou kariéru zahájil. I proto se šéf klubu Ivan Kmotrík ml. intenzivně snažil bývalého kapitána italské Neapole získat. „Šanci získat Hamšíka jsme vnímali jako obrovskou výzvu. Setkali jsme se i osobně. Naší představou byla vzájemná pomoc. My bychom Markovi pomohli při získání herní praxe před evropským šampionátem a on nám v kvalifikace evropských pohárů,“ řekl pro klubový web.

Takovéto věci se ve fotbale stávají, zní ze Slovanu

Na něm klub, který aktuálně vede slovenskou nejvyšší fotbalovou soutěž deklaruje, že měl zájem pojistit si Hamšíkovy služby do 26. srpna, tedy do dne, kdy jsou na programu poslední klání kvalifikace do evropských pohárů. „Snažili jsme se najít tzv. win-win řešení pro obě strany. V tom se naše představy neshodly, Marek preferoval kontrakt jen do konce aktuální sezóny a od léta chtěl mít volné ruce. Bereme to absolutně normálně a s chladnou hlavou, takovéto věci se ve fotbale stávají,“ řekl Kmotrík mladší pro skslovan.sk.

„Chápeme a respektujeme Markovo rozhodnutí. Přejeme mu jen to dobré nejen na evropském šampionátu, ale i v kariéře. Naše cesty se nespojili. Velmi mě to mrzí, protože teď by na t možná byl nejsprávnější čas, kdy je Marek stále v dobré kondici a mohl by z toho být pěkný příběh,“ dodává Kmotrík mladší. Slovenský reprezentant přesto nezůstane „na ocet“.

Cesta do Švédska

Podle švédských médií má namířeno právě do severské země, kde by měl působit v barvách IFK Göteborg. Pro osmnáctinásobného mistra švédské nejvyšší soutěže by mělo jít o nejzvučnější posilu v historii. Podle serveru SportExpressens již Hamšík s klubem uzavřel ústní dohodu o působení a rozmezí několika málo hodin by měl přiletět do Göteborgu, aby absolvoval lékařskou prohlídku a podepsal smlouvu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 239 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace