Góly nejsou na prvním místě, řekl po utkání s Baníkem útočník Sparty Tomáš Čvančara

V Ostravě útočník Sparty Tomáš Čvančara dvakrát skóroval a od zkompletování hattricku ho dělilo pár centimetrů. Na co čekal před tím, než nastřelil břevno?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Na výhře Letenských v Ostravě se Tomáš Čvančara podílel dvěma góly. Výraznou měrou tak přispěl k tomu, že se Sparta posunula v tabulce na druhou pozici. Vítězství jsme si zasloužili, hráli jsme dobře. Samozřejmě Baník měl své šance, ale Kovy nás dnes podržel a jsme rádi, že jsme to zvládli,“ řekl pro klubový web útočník. Spokojený byl i trenér Brian Priske.

Místo hattricku chtěl nahrávat

V minulém kole se dvaadvacetiletý Čvančara trefil jednou a po zápase sebekriticky uznal, že ze svého výkonu byl zklamaný. Tentokrát skóroval dvakrát a navíc napálil míč do břevna. Samozřejmě jsem zklamaný, že jsem nedal tři. Šance na to byla,“ vtipkoval kanonýr, který následně rozebral, proč místo zkompletování hattricku orazítkoval jen brankovou konstrukci.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

„Šli jsme s Kuchtičem dva na jednoho, ale já jsem to asi moc dobře nevyhodnotil. Celou dobu jsem na něj čekal a myslím si, že jsem to měl zatáhnout rovnou sám a jít do zakončení. Jak jsem na něj čekal, tak jsem se dostal blízko Laštůvkovi a už jsem do toho musel třísknout. Možná to nebylo úplně ideální, mohl jsem to vyhodnotit ještě trošku lépe,“ poznamenal Tomáš Čvančara.

Sázka? Prohrávám, přiznal Čvančara

Spolupráci s Janem Kuchtou v útoku si nemůže vynachválit. Myslím si, že je to čím dál tím lepší. Přihrál mi zase na gól, já jsem mu mohl přihrát také, ale bohužel to tam nestihl doplnit. Cítím se s ním dobře nahoře a myslím si, že on to cítí stejně,“ uvedl Čvančara. A jak se vyvíjí sázka útočníků o to, kdo komu nahraje na více gólů? „Prohrávám,“ prozradil nejlepší střelec týmu. Na kontě má v letošní sezoně už dvanáct zásahů a mezi kanonýry si aktuálně vede lépe jen brněnský Jakub Řezníček.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Na sledování tabulky střelců se ale Tomáš Čvančara nezaměřuje. „Soustředím se na tým. Minulý rok to bylo něco trochu jiného. Byl jsem tu úplně nový a snažil jsem se těmi góly nějak ukázat. Teď cítím, že šance na titul je obrovská a jsem rád, že góly můžu pomáhat, ale nejsou na prvním místě,“ dodal útočník.

Kdo bude nejlepším střelcem Fortuna ligy v letošní sezoně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články