Trenér Priske po vítězství v Ostravě prozradil, co by mělo být rozpoznávacím znakem Sparty

Sparta zvítězila na hřišti Baníku Ostrava 3:0 a posunula se v tabulce na druhé místo. Brian Priske poté promluvil o výkonech ofenzivního tria i celkově o hře Letenských.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Vítězná série Sparty pokračuje. Na hřišti Baníku zvítězili Pražané 3:0. V prvním poločase potrestali dvě velké hrubky domácího týmu a po změně stran mohli dát rozhodně více než jeden gól. Dvakrát Laštůvku zachránilo břevno. Trenér Brian Priske mohl být tentokrát spokojen nejen s ofenzivou, ale i s obranou, která neinkasovala.

Priske: Zápas podle našich představ

Pokud se podíváte na konečný výsledek, vstřelené góly, vezmete v úvahu čisté konto, mentalitu hráčů a to, s jakým nasazením pracovali, tak určitě můžeme říci, že to byl skvělý zápas. Jsem rád, že jsme si udrželi onu hladovost a předvedli opravdu dobrý výkon. Je pravdou, že jsme zde mohli sedět v úplně jiném rozpoložení, jelikož Baník měl své šance, které neproměnil. Dnes nás ve správný moment podržel brankář. Můžeme tedy říci, že to byl zápas podle našich představ,“ zhodnotil na tiskové konferenci utkání dánský kouč.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Domácí předvedli kvůli výtečnému presinku Sparty několik velkých hrubek v rozehrávce a Jan Kuchta s Tomášem Čvančarou trestali. Trenér zmínil, že chce, aby vysoký presink byl rozpoznávacím znakem Letenských. Kuchta, Sadílek, Čvančara i Haraslín pracovali v presinku výborně a dnes jsme mohli vidět, jak se nám to vyplácí,“ chválil napadání Brian Priske.

Pokračovat v tvrdé práci

Na výrazném zlepšení má podíl hned několik faktorů. Během zimní přestávky si hráči více zvykli na rozestavení 3-4-3, podařilo se vyladit spolupráci ofenzivního tria Haraslín, Kuchta, Čvančara a týmu výrazně prospívá i to, že pravidelně nastupuje kapitán Krejčí. Obecně jsme tedy dnes více sehranější. Hráči si na sebe navykli a lépe chápou své pozice. To ostatně můžeme vidět u naší útočné trojky, která má na svědomí spousty gólů, což mi dělá radost,“ pokračoval v hodnocení trenér týmu z hlavního města.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Díky vítězství se Sparta posunula v tabulce na druhé místo. Samozřejmě cítím, že jsme na dobré cestě a že naše hra má vysokou úroveň. Vím, že očekávání jsou ve Spartě vysoká, my ale musíme hlavně pokračovat v tvrdé práci a držet se našeho plánu,“ poznamenal Priske, pod jehož vedením slavili Krejčí a spol. triumf v posledních sedmi utkáních.

Kdo je aktuálně nejplatnějším hráčem Sparty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články