Gólman Sparty Matěj Kovář se nemohl dočkat začátku zimní přípravy. Proč nesleduje mistrovství světa?

Když ho Sparta v září přivedla, řada fanoušků kroutila hlavou. Matěj Kovář je ale přesvědčil svými výkony. Proč pro něj zimní příprava na Letné bude speciální?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Po dvou týdnech volna se fotbalisté Sparty sešli k prvnímu tréninku zimní přípravy. Pod vedením trenéra Priskeho se na hřišti objevil i brankář Matěj Kovář. Dovolenou strávil v teple. „Užil jsem si to skvěle. Strávil jsem s klukama dovolenou v Dubaji a bylo to super. Pak jsem měl možnost vidět svou rodinu. Jsme rádi, že jsme těch deset dnů volna dostali,“ řekl gólman v rozhovoru pro web Sparty.

Už mi cukaly nohy, přiznal Matěj Kovář

Přiznal, že odpočinek byl potřeba. „Poslední měsíce byly náročné. Nejdůležitější bylo trochu si odpočinout a vypnout od fotbalu. Teď jsem rád, že jsme zase zpátky v tréninku. Ke konci už mi to chybělo, trochu mi cukaly nohy a jsem rád, že do toho zase skočíme,“ poznamenal Kovář, který na podzim plnil roli sparťanské jedničky.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Kdo by čekal, že Matěj Kovář žije fotbalovým mistrovstvím světa, spletl by se. Popravdě jsem ho zatím moc nesledoval, viděl jsem jenom nějaké ústřižky zápasů. Moc jsem to neřešil. Bral jsem to tak, že mám dovolenou a chtěl jsem si od všeho odfrknout. A když běžel zrovna v televizi fotbal, tak jsem koukal,“ prozradil gólman Letenských.

Kovář: V Manchesteru jsme zimní přípravu neměli

Zatímco někteří hráči nemají zimní přípravu moc v oblibě, rodák z Uherského Hradiště je natěšený. „Moc se těším. Defacto máme dva bloky, jeden teď v prosinci a druhý v lednu. Doufám, že se na tu jarní část nachystáme co nejlépe, abychom z toho pak mohli těžit. Na přípravu se extrémně těším a uvidíme, co nám trenéři nachystají,“ uvedl dvaadvacetiletý brankář Matěj Kovář, který je ve Spartě na hostování z Manchesteru United.

V první části zimní přípravy čeká sparťany především nabírání fyzické kondice. „Druhá část v Marbelle se zaměří spíše na hru, tam už budeme ladit taktiku. Ten začátek teď bude hlavně o běhání a pracovitosti,“ zmínil Kovář. Zimní přípravu zažije naplno poprvé. V Manchesteru jsme zimní přípravu neměli, protože se tam pořád hraje. Pro mě je to vlastně taková první zimní příprava a sám úplně nevím, do čeho jdu a co mám očekávat,“ doplnil Matěj Kovář.

Vychytá Matěj Kovář Spartě titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování