Kouč Sparty Priske: Fyzické testy jsou příležitost zaznamenat náš pokrok. Jaké nové tváře se k mužstvu připojí?

Pražská Sparta započala první fázi své zimní přípravy. Na co se dánský stratég na lavičce letenského celku těší a jaká nová jména se k mužstvu připojí?

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Fotbalisté pražské Sparty se po krátké přestávce vracejí do tréninkových center. „Cílem těchto tří týdnů je udržet naši fyzickou úroveň vysoko,“ komentoval na stránkách klubu trenér aktuálně třetího celku ligové tabulky Brian Priske. „Od léta jsme opravdu tvrdě pracovali na fyzičce, spousta hráčů se posunula a dostala se na úroveň, se kterou jsem celkem spokojený. Musíme se tedy postarat o to, abychom ji udrželi,“ burcuje.

Dánský stratég zároveň upozorňuje na to, že do solidní formy se navíc musí dostat řada hráčů, kteří v závěru podzimu laborovali se zraněními. „Je třeba vrátit hráče, kteří byli zranění, do tréninkového procesu a dostat je do formy. Na konci podzimu jsme na můj vkus měli příliš mnoho zraněných, takže je naším cílem je opět zapojit do procesu,“ doplňuje s tím, že v plánu je jak fyzická příprava, tak taktická a budování chemie v kádru.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

V průběhu prosince se pak Sparta utká v přípravných střetnutích se slovenskou Žilinou a Varnsdorfem. „Primární je jejich fyzický aspekt, tedy to, že místo zápřahu v tréninku dostaneme i zátěž ve formě zápasu. Všichni hráči odehrají minimálně poločas, takže dostanou před svátky dostatečnou herní minutáž,“ míní s důrazem na to, že již na začátku února čeká Spartu první jarní ligové kolo proti olomoucké Sigmě.

Priske: Dostaneme příležitost k určení úrovně

Šanci dostanou také nová jména v podobě mladíků z B-týmu. K prvnímu týmu se připojí osmnáctiletý stoper Ondřej Kukučka, jednadvacetiletý záložník Adam Goljan a devatenáctiletý středopolař Daniel Kaštánek. „Uvidíme, jestli se k nám časem nepřidá i někdo další. Sledujeme i pár hráčů z devatenáctky, je tu tedy možnost, že by se k nám také přidali,“ doplňuje Priske, který se těší na fyzické testy hráčů.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Podle dánského stratéga totiž právě na nich bude vidět výraznější progres ve fyzické kondici hráčů. „Očekávám samozřejmě, že tam bude ono zlepšení mnohem více znatelné. Bude to dobrá příležitost, jak zaznamenat pokrok, kterého jsme v určitých aspektech dosáhli. Jsem si jistý, že například hodnoty skoků do výšky budou lepší než ty, které jsme naměřili v červnu. Bude to pro nás dobrá příležitost k určení úrovně, na které se hráči momentálně nacházejí,“ zakončil na stránkách klubu Priske.

Vidíte na Spartě pod Priskem výrazné zlepšení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování