Fotbalová Liga mistrů bude mít překvapivého finalistu

Foto: pixabay.com

Je to jen pár dní od chvíle, kdy se rozhodlo o postupujících do semifinále Ligy mistrů a pohled fotbalových fanoušků se zase zpátky ubírá k jednotlivým domácím ligám. Možná je však třeba upozornit na to, že finále Ligy mistrů bude mít jednoho velmi překvapivého účastníka.

Semifinále bez losování

Pokud někdo čekal na tradiční páteční losování dalších kol evropských pohárů, čekal marně. Po osmifinálových duelech se totiž nelosovalo pouze čtvrtfinále, ale rovnou se vylosovalo i semifinále, rozlosování evropských pohárů tedy nyní připomíná pavouk v tenisových turnajích. Již před skončením čtvrtfinálových duelů bylo tedy týmům jasné, na koho můžou v příštích kolech narazit a na koho rozhodně ne.

Na a obě největší překvapení čtvrtfinálových duelů Ligy mistrů, tedy velmi nečekaný postup Tottenahmu a Ajaxu, se zrodil v jedné části pavouku, což znamená, že právě tyto týmy na sebe narazí v semifinále. Pokud si však myslíte, že se bude jednat o semifinále nudné, rozhodně tomu tak nebude. Čemuž nejvíce nasvědčuje to, jaké týmy oba celky svou cestou do semifinále dokázaly vyřadit.

Ajax obhájce titulu, Spurs největšího favorita soutěže

Ajax přesvědčoval o své kvalitě již od základní skupiny, kde v konkurenci týmů jako Benfica nebo Bayern Mnichov, neprohrál ani jeden zápas z druhého místa postoupil do osmifinále. Tak se mu do cesty postavila první těžká váha, obhájce titulu Real Madrid. Ajax sice po smolném prvním utkání, které hrál na domácí půdě a prohrál, dokázala parádním výkonem na stadionu soupeře souboj otočit a postoupil. Ve čtvrtfinále je čekal Juventus s Cristianem Ronaldem. A ačkoliv se tento portugalský fenomén prosadil v obou duelech na postup to nestačila a po venkovní výhře šel dál opět Ajax. Nutno podotknout, že Ajax byl lepším týmem a postup si rozhodně zasloužil.

Cesta Tottenhamu byla v mnohém dosti podobná. Stejně jako Ajax i Spurs postoupili do vyřazovací fáze Ligy mistrů z druhého místa ve skupině. V osmifinále si vyšlápli na Dortmund, kterou porazili v obou zápasech a suverénně postoupili do čtvrtfinále. Tam narazili, alespoň dle sázkových kanceláří, na největšího favorita letošního ročníku Manchester City. Ti, oba souboje viděli, mi jistě dají za pravdu, když řeknu, že se dost možná jednalo o nejlíbivější zápasy letošního ročníku. Manchester City byl na půdě Spurs sice lepším týmem, ale šťastnějším byl Tottenham, který první duel vyhrál 1:0. Druhý zápas byl pak kapitolou sama pro sebe. Po nádherné zápasu a výsledku 4:3 pro City, postoupili Spurs, díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře.