Fortuna liga vítá dalšího českého veterána s hvězdnou kariérou v zádech

Stává se nepsaným pravidlem, že většina významných tuzemských fotbalistů končí své sportovní kariéry v barvách zahraničních celků, které jim umetly cestu do světové kopané. Příkladem za všechny je třeba Petr Čech, Jaroslav Plašil či Pavel Nedvěd. Najdou se ovšem i tací, kteří nezapomínají na to, odkud vzešli, proto se na sklonku sportovních let vrací do České republiky, kde pomáhají zvýšit kvalitu nejvyšší domácí soutěže. Po vzoru Milana Baroše se divákům od podzimu představí také Daniel Pudil, jemuž už zahraničí s největší pravděpodobností definitivně odzvonilo. Jaký klub posílí a co se mu dosud povedlo?

Jedenáct let dlouhá odmlka je u konce!

Nyní třiatřicetiletý krajní fotbalový obránce Daniel Pudil ukončil nikam nevedoucí čekání na nové angažmá v Anglii a rozhodl se vrátit do Čech. Jeho novým domovem se stala Mladá Boleslav, s níž ovšem Pudil nemá zatím žádnou společnou minulost. Je odchovancem Sparty Praha, ačkoli dosud největší stopu zanechal ve Slovanu Liberec, kde v letech 2004 až 2008 odehrál 70 utkání a k tomu nastřílel šest branek. Dále se také na jeden rok objevil ve Slavii. Ve všech třech zmíněných klubech je aktuálně přetlak na všech herních pozicích a proto o Pudila žádný z nich neprojevil zájem. Ozvala se pouze Boleslav, s níž se kdysi nadějný bek okamžitě dohodl:

„Nechtěl jsem do třetí nebo čtvrté anglické ligy, ale někam, kde bych uplatnil své osobní i týmové ambice. Po sezení s panem Jinochem i s panem Weberem jsem byl přesvědčený, že je Boleslav ta správná varianta a s žádným jiným klubem jsem už nejednal. Jsem rád, že mě Boleslav dala tuto šanci.“

Vidina evropských poháru je prý lákavá a motivující

Pudil se pro angažmá v Mladé Boleslavi rozhodl také díky její účasti v předkole Evropské ligy, která je podle něj dostatečnou motivací pro vybičování ke kvalitním výkonům. Zároveň dodal, že v kabině mladoboleslavských se rychle aklimatizoval:

„Od první chvíle na mě atmosféra boleslavské kabiny zapůsobila fantasticky. Spousta hráčů je v Mladé Boleslavi opravdu kvalitních, při tréninku fakt žasnu, jak velká je tady hráčská kvalita, a tak bude opravdu jen na nás hráčích, jak dobře tuzemskou ligu i Evropu zvládneme.“

Pudilova cesta zahraničními soutěžemi

Daniel Pudil po ročním působení ve výše zmíněné Slavii přesunul do belgického Genku, kde působil tři roky a nastoupil do 121 soutěžních zápasů. Jeho další fotbalové kroky vedly do španělské Granady, která tehdy ještě hrála Primera Division. V jejích barvách ovšem Pudil neodehrál ani jeden jediný zápas, okamžitě byl poslán na hostování nejdříve do italské Ceseny a posléze anglického Watfordu. Hostování v Anglii se nakonec proměnilo v přestup.

Po čtyřech letech a se stále se snižujícímu hernímu vytížením Pudil v roce 2015 přestoupil do druholigového Sheffield Wednesday, odkud se nyní rozhodl pro návrat do České republiky, jelikož o něj projevilo zájem pouze několik celků z třetí nejvyšší anglické ligy, což pro dříve talentovaného fotbalistu nebylo žádnou motivací.

Foto: rock-cafe.info