Florin Nita je údajně jednou nohou venku ze Sparty

i Zdroj fotografie: stirilekanald.ro
                   

Když v únoru roku 2018 přicházel do pražské Sparty, měl se díky svým zkušenostem stát jasnou klubovou jedničkou. Tak tomu dokonce notnou chvíli bylo, jenže fotbalový brankář Florin Nita postupně vypadl ze sestavy, kde jej nahradil odchovanec Slovácka Milan Heča. Výsledkem budiž fakt, že od 1. září minulého roku se rumunský reprezentant neobjevil na hřišti a proto se v kuloárech začínají objevovat spekulace, že by v brzké době mohl změnit dres. Nikdo z nás přeci jen nemládne a pokud nechce Nita do konce kariéry jen leštit lavičku, bude muset učinit radikální změnu. Ve hře je dokonce návrat do rodné země, zájem prý projevila Steaua Bukurešť.

Ani změna hlavního kouče mu štěstí nepřinesla

Když Sparta v roce 2018 přišla o slovenského brankáře Martina Dúbravku, jenž odešel do Newcastlu United, musela narychlo sehnat adekvátní náhradu. Los padl na rumunského strážce svatyně Florina Nitu, který měl za sebou zkušenosti výhradně z domácí nejvyšší soutěže. Klubu FC Steaua Bukurešť nicméně pomohl ke dvěma mistrovským titulům a několika pohárovým úspěchům, takže měl rozhodně co nabídnout. Na Spartě dle předpokladů začal v základní sestavě a nic na tom nezměnil ani fakt, že krátce poté letenský tým posílil ještě odchovanec Slovácka Milan Heča.

Roli jedničku nakonec Nita ztratil až v úvodu tohoto ročníku, kdy nezvládl úvodní zápas a musel místo přenechat výše zmíněnému kolegovi. Od té doby už se na trávníku s výjimkou dvou pohárových zápasů neobjevil. Důvěru mu nevyslovil jak Václav Jílek, tak ani později jmenovaný Václav Kotal. Z tohoto důvodu je krajně nepravděpodobné, že na Nitu ve Spartě čeká ještě nějaká zářná budoucnost.

Touha chytat bude silnější než platná smlouva

iZdroj fotografie: fanatik.ro
Zdroj fotografie: fanatik.ro

Dvaatřicetiletý Florin Nita moc dobře ví, že příliš roků aktivní kariéry už na něj vzhledem ke stoupajícímu věku nečeká. Proto se mu nikdo nemůže divit, že nechce hrát jen druhé housle. Ani Sparta by se určitě případnému rozvázání smlouvy nebránila, protože ruku na srdce, v posledních letech se na české fotbalové scéně urodilo mnoho talentů s vysokou perspektivou do budoucna, ať už hovoříme o Matoušovi Trmalovi, Filipu Nguyenovi nebo Dominiku Holcovi. Všichni tři se během léta určitě stanou horkým zbožím a kdo jiný, než právě bohatý klub z Letné, by si na nich měl smlsnout.

A co by se stalo s Nitou? Ten by se pravděpodobně vrátil na rodnou hroudu, kde by se Steaua Bukurešť jistě přihlásila o slovo. Otázkou ovšem zůstává, jestli by v rozpočtu postiženém koronavirovou krizí našla dostatek peněz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Výkup vozidel v Praze a ve středních Čechách funguje za hotové
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Jaderná ruská superzbraň torpédo Poseidon. Může jít o hrozbu, nebo jen bluf, který brnká Západu na nervy
Události247.cz
Události247.cz
Ukrajina válku vyhraje, pokud se jim podaří jedna věc
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Neodymové magnety jsou větším pomocníkem, než byste čekali!