Finále francouzského poháru: Blikanec Neymara a úspěch českého brankáře

i Foto: dailypost.ng
                   

Paris Saint-Germain nedávno dokázalo s předstihem triumfovat ve francouzské nejvyšší soutěži. Klub měl nablízku dokonce i prvenství ve francouzském poháru, kde se dokázal probojovat až do finále. Po napínavém souboji, který musely rozhodnout až penalty, se z výhry ovšem radoval tým soupeřů z Rennes, v jehož sestavě se objevil také český brankář Tomáš Koubek. Největší hvězda hostujícího celku PSG Neymar byl po zápase evidentně frustrovaný a překvapil všechny přítomné, když v návalu emocí napadl jednoho z fanoušků domácích. Bude mít událost nějakou dohru?

Tomáš Koubek zažívá skvělou sezónu

Kariéra Tomáše Koubka nabrala na obrátkách, když jej z pražské Sparty ulovil celek Stade Rennais FC. Pro šestadvacetiletého brankáře se jednalo o první zahraniční angažmá. V prvním ročníku francouzské nejvyšší soutěže zasáhl do 34 utkání, v nichž desetkrát odešel s čistým štítem. Letos zatím nastoupil k 28 zápasům Ligue 1 a výkonnostně rozhodně nezklamal. V nejvyšší soutěži sice nadále kraluje PSG, ale francouzský pohár je zcela jiná písnička. V něm Rennes po 48 letech konečně dokázalo triumfovat a český talent byl samozřejmě u toho. Průběh duelu přitom nejdříve napovídal, že se PSG bude radovat ze zisku doublu.

Po trefách Daniho Alvese a Neymara klub z Paříže v první polovině jasně dominoval. Ještě před přestávkou Rennes snížilo na 2:1, když hráč hostujících srazil míč do vlastní sítě. V druhé polovině se po úporném boji podařilo vyrovnat Mexerovi přesnou hlavičkou a zápas nakonec dospěl do prodloužení. Ani to ovšem nestačilo a tak přišly na řadu penalty. V penaltách se šest kol dařilo střelcům překonávat gólmany, až nakonec Christoper Nkunku přestřelil Koubkovu svatyni. Díky tomu mohl český brankář začít slavit historický úspěch.

Neymara nejspíš čeká další trest

Není tomu tak dávno, co brazilský útočník vyfasoval trest od disciplinární komise UEFA poté, co drsně urážel rozhodčí. Dostal stopku na tři zápasy. Fotbalista ale jakoby toho neměl dost. Nyní to vypadá, že by jeho výstup po finále francouzského poháru mohl přinést další problémy. Fanoušci Rennes během předávání stříbrných medailí provokovali fotbalisty PSG. Neymar to jako jediný neunesl a na jednoho z fanoušků zaútočil.

Na videu, které momentálně koluje internetem, je jasně patrné, jak muže udeří do mobilního telefonu a posléze se po něm ožene rukou. Pokud tento akt nenechá komise jen tak (jakože určitě nenechá), znamenalo by to pro PSG znovu citelnou ztrátu. Sám hráč se ke kauze dosud mediálně nevyjádřil. Někteří fotbalisté jsou zkrátka nepoučitelní.

Foto: dailypost.ng

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články