Dojemné loučení! Deli opouští mistrovskou Slavii!

Foto: footballscotland.co.uk

SK Slavia Praha hlásí bezprostředně před startem nové sezóny opravdu citelnou ztrátu ve svých obranných valech! Po dlouhých čtyřech letech se loučí hráč z Pobřeží Slonoviny Simon Deli, který tvořil společně s dalším Afričanem Michaelem Ngadeu tu vůbec nejlepší stoperskou dvojici ve Fortuna lize. Ačkoli vedení Sešívaných nedávno vyzvalo fanoušky, aby fotbalistu svými komentáři přemluvili k setrvání v Praze, nakonec se jejich snaha s největší pravděpodobností bohužel minula účinkem. Jakým dojemným loučením šokoval šéf Slavie Jaroslav Tvrdík a kdo o Deliho vlastně projevil zájem?

Belgická liga se Delimu zřejmě stane domovem

Výstupní klauzuli na sedmadvacetiletého Simona Deliho podle belgických zdrojů aktivovaly FC Bruggy, které v uplynulém ročníku skončily na druhém místě tamní Jupiter Ligy. Fotbalista už prý dokonce odletěl jednat o podmínkách své nové zahraniční smlouvy. Tato skutečnost mnohé české fanoušky překvapila, jelikož o Deliho projevilo zájem hned několik klubů z Francie a prý také slavný Celtic Glasgow. Bruggy zřejmě nabízí mnohem jistější pozici v týmu a také kvalitnější zázemí. Nyní to vypadá, že k přestupu už chybí pouze zdravotní prohlídka, která by v případě zdravého fotbalisty měla být otázkou několika málo dnů.

Slavia tak sice přijde o svého skvělého stopera, nicméně si na transferu alespoň pořádně namastí kapsy. Výstupní klauzuli totiž činí 2,5 milionu eur, což je v přepočtu na naše téměř 65 milionů korun. Bruggy tak okamžitě reagují na odchod obránce Stefana Denswila, který zamířil okusit italskou nejvyšší soutěž, kde bude hájit barvy Bologni. Oba fotbalisté jsou si typologicky velice podobní, což vedení belgického vicemistra skutečně vyhovuje.

Jaroslav Tvrdík dojal příznivce Slavie

Generální ředitel Slavia Jaroslav Tvrdík je pověstný svou vysokou aktivitou na sociálních sítích. Na Twitteru se tedy dojemně rozloučil s Delim, ačkoli definitivní slovo o odchodu ještě nepadlo. Napsal následující:

„Napsal jsi mi, že jsem více než Tvůj šéf, že jsem jako Tvůj táta. A že nyní potřebuješ moje požehnání na cestu za novými výzvami. Je to hrozně těžké, Simone, budeš nám hrozně chybět. Ale máš právo udělat to nejlepší pro svoji rodinu a štěstí. V Edenu budeš vždy doma, Titáne!“

Tvrdíkova snaha o udržení obránce z Pobřeží Slonoviny tedy nejspíš nevyšla, což na hřišti bude alespoň ze začátku opravdu citelně znát. Na druhou stranu se asi nikdo nemůže divit, že se hráč jeho kvalit chce v kariéře posunout dál. Český fotbal totiž rozhodně nepatří k těm nejvyhlášenějším v Evropě, proto by se tady Deli mohl svým způsobem „zakopat“. Budeme mu tedy samozřejmě přát, aby si v novém působišti vedl stejně kvalitně jako doposud, i když tím bude česká liga skutečně ochuzena.

Foto: footballscotland.co.uk