Do Belgie míří stoper Jemelka z Olomouce i útočník Chorý z Plzně

Václav Jemelka na sebe upozornil kvalitním výkonem proti Seville v Evropské lize. (zdroj: reuters.com, David W Cerny)

Hned dva zajímavé transfery směrem z české nejvyšší soutěže se uskutečnili během posledního dne přestupového okna. Do týmu patnáctého celku belgické Jupiter Pro League z Waregemu míří útočník Tomáš Chorý. Stejnou cílovou destinaci, jen o sto kilometrů dále pak hlásí stoper olomoucké Sigmy Václav Jemelka, který se upsal tamnímu Oud-Heverlee Leuven.

Tomáš Chorý v Plzni doplatil jak na zúžení kádru vinou vypadnutí z evropských pohárů, tak příchod Zdeňka Ondráška, který jej téměř vytěsnil ze sestavy. „Vzhledem k našemu vyřazení v evropských pohárech by Tomáš neměl tolik herního vytížení, které potřebuje,“ hodnotil pro fcviktoria.cz generální manažer západočeského klubu Adolf Šádek.

Pětadvaciletý útočník bude v belgickém Zulte Wargem hostovat do konce soutěžníh ročníku, patnáctý tým aktuální tabulky pak bude mít možnost aktivovat následnou přestupovou opci. „Hostování je tedy výhodná varianta pro všechny strany, navíc půjde o jeho první zahraniční angažmá. Tomášovi přejeme hodně štěstí,“ dodal Šádek.

Stejnou destinaci hlási i Václav Jemelka. Taktéž pětadvacetiletý stoper si přál zakusit první zahraniční angažmá, nejvíce o jeho služby stál v současnosti šestý tým belgické Jupiter Pro League Oud-Heverelee Leuven. „Po dlouhé době odchází hráč z našeho A-týmu do kvalitní evropské soutěže v západní Evropě. Belgická liga má vynikající renomé. Leuven je ambiciózní klub, ze kterého může pro Vaška vést cesta ještě na věhlasnější adresu,“ dodal sportovní manažer hanáckého klubu Ladislav Minář pro klubový web.

Václav Jemelka v dresu Sigmy Olomouc. (zdroj: twitter.com/calciomercato.it)

Leuven spoluvlastní thajská společnost King Power International Group, která je mimo jiné vlastní třeba i anglický Leicester City. „Vašek se přes dorost a béčko vypracoval v kvalitního ligového obránce. Pro Sigmu odvedl cenné služby,“ dodal. „V poslední době si velmi přál vyzkoušet zahraniční angažmá, které si bezesporu zaslouží. Přejeme mu hodně štěstí. V Sigmě bude mít vždy dveře otevřené,“ pokračuje Minář.