Další Češi v zahraničí mění adresu. Destinacemi jsou kluby z Německa, Dánska, Maďarska nebo Anglie

Druhá část – Přestupové okno je v plném proudu a na nových zahraničních adresách se začíná zabydlovat také řada českých hráčů.

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

Řada českých legionářů zvolila v lednu exotická a netradiční angažmá, o kterých píšeme v první části, avšak jsou i tací, kteří jako volní hráči na podpis smlouvy stále čekají. To se však netýká hned tria hráčů, kteří na podzim působili v ostrovních klubech. Dvacetiletý brankář Liverpoolu Vítězslav Jaroš na podzim oblékal dres irského celku St Patrick’s Athletic, na jaře však bude hostovat v anglickém Notts County.

K půlročnímu hostování se upsal také třicetileté gólman Ipswiche Town Tomáš Holý, který dříve oblékal dres Sparty nebo Zlína. Nyní dokončí sezónu v celku Port Vale, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž League Two.

Naopak s Anglií se rozloučil dvacetiletý středopolař Jan Žambůrek, který patřil do kádru Brentfordu. Odchovanec pražské Slavie však šanci v Premier League nedostal a nyní zamířil do dánského Viborgu. „Abych se dál rozvíjel, tak jsem cítil, že budu muset přestoupit. Měl bych zkvalitnit, popřípadě vytvořit konkurenci ve středu zálohy,“ prohlásil po podpisu smlouvy na tři a půl roku.

iZdroj fotografie: Viborg FF

Hned dvojice českých hráčů pak zamířila do rakouské ligy. Dres LASK Linz bude od ledna oblékat osmadvacetiletý obránce Filip Twardzik, který naposledy hrál za slovenský Spartak Trnava. Po konci v pražském Ďolíčku pak zamířil do rakouské Admiry Wacker také levý záložník Jan Vodháněl. „V české lize nasbíral už spoustu zkušeností a ukázal, co umí. V poslední době nasazujeme hodně mladých a Jan by měl patřit ke zkušenějším, od kterých se budou učit,“ prohlásil pro klubový web ředitel Marcel Keleaer.

Drchal a Granečný chtějí restart

Restartovat své zaseknuté kariéry se budou formou půlročního hostování také útočník Václav Drchal z pražské Sparty a obránce Denis Granečný z Baníku Ostrava. Dvaadvacetiletý Drchal bude oblékat dresu druholigového německého Dynama Drážďany, o rok starší levý bek míří do maďarského Mezökövesdu. „Denis tam už dnes odjel a na úrovni klubů už jen administrativně dolaďujeme jeho hostování v jarní části sezony,“ prohlásil sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann pro klubový web.

iZdroj fotografie: Dynamo Drážďany

Řada českých legionářů si však bude muset hledat od ledna nové angažmá. Mezi volné hráče patří po konci v italské Brescii obránce Aleš Matějů nebo útočník Tomáš Wágner, který naposledy hájil dres rumunského UTA Arad. Bez angažmá je také dvaatřicetiletý kanonýr Tomáš Smola, který naposledy hrál v rumunském Gaz Metanu a obránce Michal Jeřábek. Kontrakty v zahraničních klubech pak skončily také Martinu Zemanovi, Adamu Hlouškovi, Filipu Haškovi a Simonu Křižákovi.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články