Anglickou Premier League opouští jeden z pěti českých fotbalistů. Konkurence byla opravdu velká, přiznává

Nejsledovanější ligovou soutěž světa opouští jeden z pěti českých hráčů. Teprve dvacetiletý záložník míří do Dánska.

i Zdroj fotografie: Brentford FC
                   

Anglická Premier League je v současné době nejsledovanější a nejkvalitnější fotbalovou ligou světa, i proto jsou kádry dvacítky elitních ostrovních mužstev plné mladých talentů a špičkových hráčů. Mezi nimi byla na podzim i pětice tuzemských hráčů. Barvy West Hamu United hájil Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král, za Burnley nastupoval Matěj Vydra a v kádru nováčka z Brenftordu působil Jan Žambůrek.

Na jaře se pětice zúží na čtveřici. Brentford totiž opouští dvacetiletý talent Jan Žambůrek, který bude ve své kariéře pokračovat v barvách dánského Viborgu. Odchovanec pražské Slavie, který za Brentford nastoupil ke 29 utkáním, se tak své premiéry v Premier League nedočká. „Premier League je sice nejlepší soutěž na světě, ale konkurence byla opravdu velká,“ přiznává v tiskové zprávě své agentury Sport Invest.

iZdroj fotografie: Viborg FF

Abych se dál rozvíjel, tak jsem cítil, že budu muset přestoupit. Měl bych zkvalitnit, popřípadě vytvořit konkurenci ve středu zálohy,“ dodal Žambůrek, který podepsal v Dánsku smlouvu až do roku 2025. V aktuálně osmém celku tamní ligy se navíc opět setká s bývalým koučem Brentfordu Larsem Friisem. „Určitě to byl jeden z hlavních důvodů. Trenéra znám, trenér zná mě,“ doplňuje.

Klub má velké ambice, pochvaluje si

Dvacetiletý středopolař si pochvaluje i samotné fungování klubu ze čtyřicetitisícového dánského města. „Atmosféra v klubu i nastavení lidí, jak jsou všichni otevření a snaží se mi usnadnit vstup do nového prostředí, to je strašně příjemné. Je to rodinný klub, který má po postupu do dánské ligy velké ambice,“ uvedl dlouholetý mládežnický reprezentant.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle šéfa fotbalové sekce Sport Investu Viktora Koláře je Žambůrkův přesun do Dánska dobrým krokem. „Odchod do Viborgu dává smysl ve všech směrech. V Anglii se toho Honza hodně naučil. Jako mladý hráč patřil do kádru klubu Premier League, a i když se nedostal do ligového zápasu, už jen tréninkový proces v takovém klubu je obrovskou zkušeností a známkou nejvyšší kvality,“ uvedl.

Teď nastal čas posunout se do dobré ligy a týmu, kde dostane adekvátní prostor a bude patřit k důležitým hráčům,“ zakončil Kolář.

Zdroj: Tisková zpráva Sport Invest

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní