Chelsea po chybě Kepy jen vysoko remizovala. Manchester City si poradil s Arsenalem

Manchester City si ve šlágru pátého kola anglické Premier League poradil s Arsenalem 1:0. Jediný gól svěřenců kouče Pepa Guardioly si připsal kapitán Cityzens v utkání Raheem Sterling po dorážce. Naopak ztrátu po výsledku 3:3 hlásí londýnská Chelsea. Ta ještě v poločase nad Southamptonem vedla, v nastavení ale rozhodl o dělbě bodů dánský obránce Jannik Vestergaard.

Citizens v letošní sezóně ztratili body po domácí prohře s Leicesterem, ale i naposledy proti nováčkovi z Leedsu. I proto začali svěřenci Pepa Guardioly aktivněji. Odměnou jim byla šance již po minutě hry, pokus z kopačky Riyada Mahreze však mezi tři tyče nezamířil. Ve 23. minutě již Manchester City vedl. Sergio Agüero naservíroval balón Philu Fodenovi, jeho pokus ještě stihl Bernd Leno vyrazit. Na následnou dorážku Raheema Sterlinga však neměl nárok a domácí mohli slavit.

Ve 35. minutě mohl Phil Foden navýšit vedení, ale napálil míč jen do hrudi brankáře Arsenalu Lena. V zápětí mohli vyrovnat hosté, Bukayoko Saka se dostal v úhlu sám před Edersona, ten však předvedl fantastickou robinsonádu a ramenem míč vytěsnil mimo tři tyče. Tlak Gunners se stupňoval, o minutu později Xhaka vybídl ke skórování osamoceného Pierre-Emericka Aubameyanga, ale i jeho Ederson famózním zákrokem vychytal.

Cityzens si v druhém dějství výsledek hlídali až profesorsky a mohli být potrestáni. Ani v závěru druhého poločasu se však nepodařilo svěřencům Mikela Artety vytvořit si vyloženou šanci a body tak zůstávají na Etihad Stadium.

Chelsea padla po chybách

Body naopak ztratila londýnská Chelsea. Ta po dvou gólech nové posily Timo Wernera již ve dvacáté minutě vedla, Southampton však stihl ještě do poločasu snížit. Po chybě Havertze se do samostatného úniku dostal Danny Ings, který se nemýlil. V 55. minutě pak přišla velká hrubka domácího golmana Kepy Arrazibalagy. Ten doslova přenechal míč hostujícímu Adamsovi, který po ztrátě stability ještě stihl dostat míč mezi tři tyče.

Trenér Frank Lampard mohl slavit vedení svého mužstva potřetí. A opět u toho byl Timo Werner. Ten se dostal sám před bránu, kde našel lépe postaveného Havertze, který prvním gólem za Blues dostal Chelsea opět do vedení. To však vydrželo jen do nastavení druhého poločasu, kdy se po centru Theo Walcotta prosadil netradiční střelec Southamptonu Jannik Vestergaard.