Čeští fotbalisté budou mít na Euru extra motivaci. Trenér Hašek prozradil, o co se jedná

Čeští reprezentanti budou mít na fotbalovém Euru zvýšenou motivaci k vítězství. Promluvil o tom i trenér Ivan Hašek po vítězství 2:1 v generálce nad Makedonií.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Národní tým navázal na první výhru v přípravě nad Maltou (7:1) a poradil si i se Severní Makedonií. V Hradci Králové poslal Česko do vedení po hodině hry z penalty Patrik Schick, ale soupeř za pět minut vyrovnal. Až v deváté minutě nastavení rozhodl o vítězství z dalšího pokutového kopu střídající Antonín Barák. „I když ten výsledek není velký, tak co se týče zakládání, kombinovaní, jsme možná odehráli zatím nejlepší zápas,“ řekl v pro ČTK kouč Hašek.

Hašek sestavu neprozradil

Už příští úterý sehraje jeho tým první utkání na Euru proti Portugalsku. Hašek už možná má v hlavě sestavu, s níž vyrukuje na Cristiana Ronalda. Zatím ji však neprozradil. „Jsem především rád, že máme více možností. Když se podíváte, jak se zápasy hrály, tak vidíte, že je tu více hráčů. Pro nás je to sice těžší, ale příjemněji těžší. Někteří hráči ukázali, že jsou ve formě a patří do základní sestavy. O to těžší je pro nás vybrat těch jedenáct nejlepších. Někteří hráči si v jednom nebo druhém zápase řekli o základní sestavu,“ uvedl Hašek.

Český tým bude mít na Euru zvýšenou motivaci uspět. Na soustředění v rakouském Schladmingu se totiž při nehodě na tříkolce vážně zranil záložník Michal Sadílek a o fotbalový svátek tak přišel, jak jsme také psali na SportechŽivě. Hráči se před zápasem s Makedonci vyfotili s jeho dresem. Je mi hrozně líto, že s námi není. Dres s námi pojede celou dobu a Michal určitě dorazí. Budeme hrát pro něj,“ vysvětlil Hašek extra motivační prvek.

Základna v Hamburku

Šedesátiletý kouč se těší na dva dny volna před čtvrtečním odletem do dějiště šampionátu. Plánuje je strávit s rodinou. Ve čtvrtek pak tým vyrazí do dějiště turnaje na základnu, kterou bude mít u Hamburku. Do Eura vstoupí 18. června proti Portugalsku, dalšími dvěma soupeři ve skupině budou Gruzie a Turecko.

Německý klub podrazil českého reprezentanta. Po fotbalovém Euru bude situaci rázně řešit

Hašek si uvědomuje, že se jeho tým ještě musí do startu turnaje zlepšit. „Chci poděkovat klukům nejen za zápas proti Severní Makedonii, ale i za to, jak přistoupili k celé přípravě. Bohužel to tentokrát často končilo před vápnem, finální fáze nebyla úplně nejlepší. Ještě samozřejmě potřebujeme popracovat, abychom 18. června byli v topu,“ doplnil pro ČTK Hašek, který převzal českou reprezentaci v lednu po Jaroslavu Šilhavém.

Věříte, že Češi na Euru uspějí? Napište nám vaše tipy do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články