Německý klub podrazil českého reprezentanta. Po fotbalovém Euru bude situaci rázně řešit

Patří k největším talentům, ale také největším smolařům českého fotbalu. Nyní se konečně dočkal fotbalového Eura. Ale po něm chce pryč z klubu. Podrazili ho.

i Zdroj fotografie: FAČR
                   

Už v 16 letech odešel z Příbrami do Nizozemska. V Ajaxu se postupně vypracoval v hráče, který na české scéně nemá obdoby. Technicky byl fantastický, rychlostně jakbysmet. Nebál se udělat v soubojích kličku a individuálně přejít přes bránícího hráče. A byl v tom výborný. Jenže kariéru Václava Černého zbrzdila už v prosinci 2017 operace kolene.

Černý prodělal dvě operace

Z nepříjemných problémů se dokázal vyhrabat. Přes Utrecht zamířil do Twente Enschede, v němž znovu rozjel svoje brilantní kousky. Bohužel i tam jeho tělo nevydrželo. Před třemi lety opět musel na operaci s kolenem. Černý, který byl v juniorských letech na stáži také v Chelsea či Juventusu, se ale smolnému osudu postavil a zase se vypracoval mezi fotbalovou elitu.

Kvůli zranění však přišel o Euro, ve kterém tým trenéra Jaroslava Šilhavého postoupil až do čtvrtfinále. „Byl jsem smutný. Kdybych netrpěl s kolenem, oprávněně bych na turnaji byl. Bolelo to. Byl jsem u televize a mezitím makal na tom, ať jsem co nejdříve zpátky. Je to hezké, jak fotbal a zdraví funguje,“ prohlásil Černý pro ČTK při soustředění v rakouském Schladmingu, na kterém je i Ladislav Krejčí, o jehož chystaném platu v Gironě jsme na SportechŽivě také psali.

Odehrál jen 22 zápasů

Nyní už je fit. Z Twente přestoupil před sezonou do bundesligy. Wolfsburg mu sliboval, že ho nechá pravidelně hrát. Ale skutečnost byla jiná. Posila za 200 milionů korun nastoupila pouze do 22 zápasů, v nichž dala čtyři branky. V závěru jarní části Černý často chyběl v základní sestavě. Těžká sezona. V klubu se staly některé věci, o kterých jsem nemohl předem vědět. Trenér točil se sestavou, hrál systém, který mi nebyl při příchodu do klubu řečený,“ popsal podraz, se kterým rozhodně nepočítal.

Reprezentační kanonýr zaujal trenéra Barcelony. Jeho přestup do zahraničí je na spadnutí

Proto bude Černý situaci rázně řešit. A odveta bude nekompromisní. V letní pauze chce z klubu odejít. Přitom má ve Wolfsburgu smlouvu ještě na tři roky. „Po Euru budu koukat, jaké jsou možnosti. Nechávám všechno otevřené. Zůstat v jedné z top pěti evropských soutěží je cíl číslo jedna. Myslím, že se to i povede, ale nechci předbíhat. Soustředím se na reprezentaci, na práci tady. Pak bude dost času,“ dodal šestadvacetiletý ofenzivní univerzál.

I kvůli menšímu hernímu vytížení však Černý málem přišel také od další mistrovství Evropy. Trenér Ivan Hašek ho měl ve svém seznamu hodně na hraně. Přijal však svou roli a může se těšit na start fotbalového svátku, který pro Česko začne 18. června zápasem proti Portugalsku.

Přáli byste si Václava Černého v základní jedenáctce českého výběru? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články