Reprezentační brankář Vaclík popsal výhrůžky kvůli Ronaldovi: Chtěli ublížit mé dceři

Cristiano Ronaldo má po světě miliony fanoušků. A někteří z nich jsou evidentně schopni všeho. Své o tom ví český reprezentační brankář Tomáš Vaclík.

i Zdroj fotografie: fotbal.cz
                   

Pětatřicetiletý gólman zažil v kariéře už asi všechno. Na utkání elitní skupiny Ligy národů proti Portugalsku, které Češi v září 2022 v pražském Edenu prohráli 0:4, ale jen tak nezapomene. Vaclík se v 10. minutě při vybíhání srazil s Ronaldem tak tvrdě, až mu z nosu tekla krev. Otřesený kanonýr dohrál zápas s tampony v nose. A na sociálních sítích se rozjela nechutná kampaň.

Zůstane to v hlavě

Vaclík dostával nenávistné reakce z celého světa. „Nejen vůči mně, ale i proti manželce. Došlo na vyhrožování rodině, ať nejezdím do Portugalska a Španělska, že mi ubodají dceru. Čára byla v ten moment překročena fakt hodně,“ popsal rodák z Ostravy. „Osobní útoky, i na členy rodiny, vám pár dnů v hlavě zůstanou. Dneska jsme na sítích všichni a jsme tedy snadné terče,“ řekl Vaclík ve videu FAČR.

Právě podobným problémům se věnuje projekt Fotbalové asociace České republiky nazvaný Přes čáru. Má za cíl upozornit na negativní jevy, jakými jsou kyberšikana, vulgární a násilné chování vůči rozhodčím a agresivita v utkáních obecně. Jednou z tváří kampaně je i nyní gólman španělského Albacete Tomáš Vaclík. „Cristiano je globální hvězda, po naší srážce nevypadal úplně dobře. Po zápase jsem za ním zašel do kabiny,“ vzpomínal.

Vaclík: Absolutní dno

Vaclík také připomněl útoky, které schytal další fotbalista, bývalý reprezentační záložník Jakub Jankto, když loni oznámil, že je gay. Spousta lidí nemá vůbec toleranci, neví, čím on sám si prochází, a ještě víc do něj zajedou. Bylo krásné, jak to přijala fotbalová komunita, ale na druhé straně názorového spektra se bohužel objevilo i absolutní dno. Orientace je každého věc, za mě se do toho nesmí sahat,“ zdůraznil.

Liberec narazil do sešívané zdi. Zimní posila vychytala tři tutovky během pár vteřin. Nula je zásluha celého týmu, uvedl gólman

Vaclík je vítězem Evropské ligy se Sevillou, získal titul se Spartou, řeckým Olympiakosem a je trojnásobným šampionem Švýcarska. V reprezentaci odehrál 57 utkání, v roce 2018 byl vyhlášen Fotbalistou roku. Chytal také 2. anglickou ligu za Huddersfield, v New England Revolution v MLS a nyní střeží bránu Albacete. V minulosti promluvil o možném návratu do Sparty, jak jsme informovali na SportechŽivě.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Autor článku

David Trška

Zobrazit další články