Baník se dočkal vysněné posily. Brazilec odmítl jiné nabídky, souhlasil i s nižším platem

Trenér Hapal se dočkal vysněné posily. Baník dotáhl hostování až dva dny před začátkem jarní fáze ligy. Nastoupí v Českých Budějovicích?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

 Jen den před začátkem jarní fáze Fortuna ligy získal Baník Ostrava vytouženou posilu do ofenzivy. Jde o hráče, kterého fanoušci slezského klubu dobře znají. Ewerton působil v FCB v první polovině sezony, na konci kalendářního roku si brazilského křídelníka Slavia z hostování stáhla. Zimní přípravu absolvoval se sešívanými s tím, že pražský klub primárně stál o přestup. Prodej do zahraničí ale nevyšel.

Top posila pro Baník

Ostravští si přáli, aby u nich Ewerton pokračoval, koupit hráče si ale nemohli dovolit. „Celou dobu jsme avizovali, že o něj máme zájem. Rozhodující jednání proběhlo ve čtvrtek v Praze a jeho výsledkem je, že Ewe zůstává na hostování v Baníku i pro jarní polovinu sezony. Pro nás bylo velmi důležité, že i Ewe v Baníku měl zájem pokračovat a věříme, že znovu bude tím rozdílovým hráčem jako na podzim,“ řekl pro klubový web šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Během podzimu nastřílel Ewerton za Baník 6 gólů.
iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Spokojený je především trenér Hapal. „Já jsem s ním byl celou dobu v pravidelném kontaktu. Víme, jaký to je profík, navíc trénoval se Slavií. Takže nemám pochybnosti, že je na sezonu výborně připraven a těšíme se na pokračování spolupráce,“ zmínil Pavel Hapal. Vzhledem k rychlému vývoji se Ewerton k týmu připojil hned v pátek v Českých Budějovicích. Není pochyb o tom, že v sobotu na hřišti Dynama nastoupí v základní sestavě.

Ewerton kývl na nižší plat

Slavia na svých internetových stránkách zveřejnila, že na Ewertona přišlo během zimy několik nabídek, které ale měl hráč odmítnout. „Vzhledem k nadstandardním vztahům nejvyšších představitelů vedení obou klubů Slavia souhlasila s jeho přesunem do Ostravy. Oproti podzimu se mění to, že Slavia nenese náklady na hostování, protože je sdílí Baník a hráč. Ten v tomto nastavení souhlasil i se snížením svého platu,“ stojí v prohlášení sešívaných.

Bude Baník s Ewertonem bojovat po pohárové pozice?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články