Atlético Madrid se dohodlo s Barcelonou. Jsem šťastný, že jsem tam, kde chci být, raduje se Griezmann

Útočník Antoine Griezmann v letošní sezoně trpěl tahanicemi Barcelony s Atlétikem Madrid. Mohl totiž hrát jen závěrečnou půlhodinu. Nyní ale je vše jinak.

i Zdroj fotografie: Atlético Madrid
                   

Přetahovaná Barcelony a Atlétika Madrid o Antoina Griezmanna připomínalo během léta, ale také na začátku letošní sezony, telenovelu. Ve smlouvě o hostování útočníka je sporná klauzule o počtu odehraných minut. Pokud by ji překročil, museli by Rojiblancos na konci této sezony zaplatit katalánskému velkoklubu za Griezmanna 40 milionů eur. Aby se Atlético vyhnulo této povinnosti, nastupoval francouzský reprezentant pravidelně jen na závěrečných třicet minut.

Griezmann kývl na snížení platu

Nyní kluby našly společnou řeč. Colchoneros zaplatí Barce za útočníka 20 milionů eur, tedy v přepočtu cca 518 milionů korun. Antoine Griezmann k dohodě přispěl tím, že už poněkolikáté kývl na snížení platu. To není zanedbatelné gesto. Podle webu Salarysport.com bral za sezonu cca 21 milionů eur. „Jsem šťastný, že jsem tam, kde chci být. Děkuji všem,“ napsal spokojený Griezmann na sociální sítě. S Atlétikem navíc podepsal novou smlouvu až do roku 2026.

iZdroj fotografie: Atlético Madrid

„Jediné, co jsem chtěl, bylo zůstat a užít si to tady. Nakonec jsem udělal všechno pro to, abych tu zůstal. Když jsem viděl, že je tu možnost zůstat mnoho let, promluvil jsem s klubem. Moc jsem o tom nepřemýšlel, bez ohledu na snahu. Chtěl jsem si to užít v klubu, který mě má rád a s trenérem, který mě má rád. Jsem velmi hrdý na to, že jsem hráčem Atlétika,“ prozradil Griezmann v rozhovoru pro španělský deník Marca.

Dát do toho všechno

Útočník v červenobílém dresu odehrál více než tři stovky zápasů. Jak si dává nyní cíle? „Dát do toho všechno, abych získal důvěru trenéra a fanoušků. Mohu zahodit šance, ale dám do toho všechno, dokud to půjde. To je to, co chci, aby lidé viděli. Platí si permanentku, a to je pro mě pocta. Miluji tento klub, tyto spoluhráče a fanoušky. Všiml jsem si, že je více potlesku, více dresů s mým jménem. Proto jsem hrdý na to, že ze sebe vydávám všechno,“ zmínil Francouz.

Antoine Griezmann také promluvil o tom, že se cítí zavázaný trenérovi. „Velký respekt. Je legendou Atlétika. Hodně mu dlužím. Myslím, že jsem se díky němu a klubu dostal na svou nejlepší úroveň. Je mi ctí za něj bojovat a vyhrávat zápasy,“ řekl na adresu Diega Simeoneho útočník.

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články