Griezmann nechce zpět do Barcelony. Simeone o něj stojí, ale platit miliardu? Východiskem je výměna

Letošní sezóna sice francouzskému reprezentantovi nevyšla, trenér Atlétika ho přesto chce mít v týmu. Jenže pokud by madridský klub prodloužil hostování na příští ročník LaLigy, musel by po něm Griezmanna koupit za 40 milionů eur. A tolik Rojiblancos platit nechtějí.

i Zdroj fotografie: Atlético Madrid
                   

Budoucnost Antoina Griezmanna je nejistá. Útočníkovi skončí v létě hostování v Atlétiku Madrid a měl by se vrátit do Barcelony, kde má podepsanou smlouvu na příští dvě sezóny. Francouz by rád zůstal ve španělském hlavním městě a značný zájem je i ze strany Diega Simeoneho. A to i přesto, že v letošním ročníku LaLigy vstřelil jen tři góly. Situace ale není úplně jednoduchá.

Pokud Atlético prodlouží Griezmannovo hostování, bude jej muset za rok povinně odkoupit. A stanovená částka čtyřicet milionů eur je výrazně více, než je klub ochotný zaplatit. Barcelona se ale potřebuje francouzského reprezentanta „zbavit“, kvůli jeho vysokému platu (22 milionů eur). Jednání obou klubů už se rozjela.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Faktor Morata

Deník Marca přinesl zprávu o schůzce, na které jednali CEO Atlétika Gil Marin a sportovní ředitel Barcelony Mateu Alemany. Katalánský klub už v zimním přestupním okně usiloval o získání útočníka Álvara Moraty a o španělského reprezentanta má stále zájem. To by mohlo být klíčem k vzájemné dohodě.

Morata je hráčem madridského klubu, poslední dvě sezóny ale působil na hostování v Juventusu. Stará dáma nyní může uplatnit opci ke koupi, devětadvacetiletý útočník se ale nechal slyšet, že se chce vrátit do Španělska. Atlético ho v takovém případě může nabídnout jako protiváhu za Griezmanna. Právě o této variantě měli Marin s Alemanym jednat. Domluví se?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články