Anderlecht zklamal na plné čáře, evropské poháry v nedohlednu

Foto: thesun.co.uk

Belgické Jupiter League i nadále s velkým náskokem dominují Bruggy se Simonem Delim a Michaelem Krmenčíkem, které pak stíhá Gent spoléhající se na Michaela Ngadeu. Co se to ovšem děje v Anderlechtu Brusel? Kdysi hegemon celé soutěže se potácí v obrovské krizi, která nejspíš vyústí v další ročník bez účasti na poli evropských pohárů. K lepším výsledkům nepomohl ani faktor slavného Vincenta Kompanyho na pozici hrajícího trenéra. Dokonce i příchod hvězdného Samira Nasriho se klubu krutě nevyplatil.

Stará parta z Manchesteru City úspěch nepřinesla

Když Anderlecht Brusel v létě oznámil jména posil, fanouškům klubu zaplesala srdce radostí. Třiatřicetiletý obránce Vincent Kompany se po letech v Premier League vrátil na rodnou hroudu a převzal roli hrajícího manažera. Sestavu kromě něj doplnil také Samir Nasri, který se po odpykání dopingového trestu pokouší znovu nastartovat kariéru a vedení klubu za něj nezaplatilo ani korunu. Oba hráči se navíc potkali v Manchesteru City, takže jsou na sebe dobře zvyklí a zdánlivě se nemůže nic pokazit. Ve vzduchu létaly i myšlenky spojené s ligovým titulem, návrat do slavných let.

Jenže sázka na velká jména Anderlechtu vůbec nevyšla. Nyní máme za sebou více než polovinu ročníku a klub se krčí na deváté příčce belgické tabulky, což nejenže ruší všechny naděje na titul, ale nedává ani šanci nakouknout v příští sezóně do evropských pohárů. Pokud se zastavíme u zmíněného Samira Nasriho, jeho příchod s odstupem času nedává vůbec žádný smysl.

Ofenzivní záložník odehrál pouze osm soutěžních zápasů s výkony hluboko pod bodem mrazu, následně si poranil třísla a od té doby se v sestavě už ani jednou neobjevil. Majitel klubu v nedávném rozhovoru pronesl, že kdyby v létě věděl, co ví teď, Nasriho by pod svá křídla nepřijal ani zadarmo.

Anderlecht kosí zranění, mimo hru jsou nejlepší střelci týmu

Samir Nasri není jediným hráčem, který se dlouhodobě nachází na listině zdravotně nezpůsobilých. Mimo hru jsou také Nacer Chadli s Kemarem Roofem, kteří tvoří hlavní střeleckou akvizici klubu. I tomu se šéf Michael Verschueren vyjádřil:

„U Kemara jsme sledovali jeho zdravotní historii a žádné větší problémy tam neobjevily. Nacerovo zranění lýtka nás ale opravdu straší. Hráč se může zranit jednou, ale podruhé už to opravdu není dobrá zpráva.“

Kompany už se soustředí jen na hru

Co se týče Vincenta Kompany, vedení Anderlechtu do něj vkládalo nemalé naděje. Jako Jirka Luňák z Okresního přeboru se snažil zastávat dvě funkce najednou, nicméně se ukázalo, že sedět na dvou židlích na vrcholové úrovni neznačí nic dobrého. Fotbalista už se nyní soustředí pouze na hru, trenérské povinnosti prakticky přenechal svému asistentovi. Ani on však do celého ročníku nezasáhl, „překvapivě“ laboroval se špatným zdravotním stavem.

Foto: thesun.co.uk