Jaká je situace Almásiho, Plavšiče a Cadua? Mikloško otevřeně promluvil o přestupové strategii Baníku Ostrava

Dočká se trenér Hapal v zimě posílení kádru? Sportovní šéf Baníku Ostrava Luděk Mikloško se ohlédl za podzimní částí a prozradil situaci kolem útočníka Almásiho.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Po angažování Pavla Vrby měl Baník bojovat o evropské poháry. Realita ale psala úplně jiný příběh. Po jedenáctém kole se Ostrava krčila s 11 body na čtrnácté pozici. To vedlo k odvolání Vrby, kterého na lavičce vystřídal Pavel Hapal. Po změně trenéra slezský klub zabral, doma porazil Slovácko, Bohemians a Mladou Boleslav. Podzimní část Fortuna ligy zakončil Baník na desátém místě s tím, že na čtvrtou Olomouc ztrácí čtyři body. „Rozhodně není důvod jakkoliv panikařit a dělat nějaká překotná rozhodnutí,“ prohlásil v rozhovoru pro klubový web Luděk Mikloško.

Ambice? Dostat se do šestky

Sportovní šéf klubu tuší, že i v současném složení může Ostrava dokázat velké věci. Jsem přesvědčen, že na maximu tohoto mužstva ještě rozhodně nejsme. Věřím, že na jarní část budou hráči ještě lépe připraveni a že se budeme tabulkou šplhat nahoru,“ podotkl Mikloško. Z toho jasně vyplývá, že Baník během zimní přestávky nechystá lov na bombastické posily. Přesto se může trenér Hapal nějakých nových tváří dočkat.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

„Ano, máme určité posty, které je potřeba zdvojit a víc o nich přemýšlet i s ohledem na budoucnost. Už jsem ale mluvil o tom, že zimní přestupy jsou složité a často zbytečně předražené, protože hráči mají platné smlouvy. A přivádět hráče, o kterém bychom nebyli jasně přesvědčeni, že je to hráč pro základní sestavu, nechceme a nebudeme. Naopak využijeme čas k tomu, abychom současné hráče Baníku ještě lépe poznali a dokázali z nich vytěžit maximum,“ osvětlil bývalý skvělý brankář strategii klubu a dodal, že v zimě může přijít jeden, možná dva hráči.

Udržet Almásiho? Priorita

Vrásky Mikloškovi trochu dělá situace okolo Srdjana Plavšiče a Cadua. Oba jsou v Ostravě na hostování do konce sezony, v zimě si je ale Slavia a Plzeň mohou stáhnout. „Samozřejmě že o tom přemýšlíme a nějaká řešení máme v hlavě. Ale uvidíme, jak se to všechno vyvine,“ zmínil sportovní šéf Baníku. Otazník visí u Ladislava Almásiho, o kterého mají zájem sešívaní. Budeme dělat všechno proto, aby všichni tito hráči v Baníku zůstali. V tom jsme zcela zajedno i s majitelem klubu panem Brabcem,“ prozradil Mikloško.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Právě na zmiňovaného útočníka Almásiho ostravské vedení hodně sází. Na podzim nastoupil v lize jen v sedmi zápasech, dal ale pět gólů. „Zastávám názor, že ještě půjde výkonnostně nahoru. Letní přípravu mu hodně zkomplikovala zranění, ale pokud se teď podaří stoprocentně ho na jaro připravit, bude těch gólů dávat zase víc. Věřím, že jsou v něm ještě obrovské rezervy a chtěl bych, aby v Baníku ještě rok nebo i dva roky zůstal a své předpoklady pokud možno beze zbytku naplnil,“ dodal na adresu nejlepšího střelce týmu Mikloško.

Skončí Baník Ostrava v lize před Spartou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování