Vrba otevřeně o konci v Baníku: Udělal jsem chybu. Kde vidí svou budoucnost?

Pouhé čtyři měsíce vydržel na lavičce ostravského Baníku trenér Pavel Vrba. Zkušený stratég nyní pro magazín Football Club zhodnotil příčiny svého neúspěšného angažmá a promluvil o budoucnosti.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Po předčasném ukončení angažmá v pražské Spartě zamířil k radosti fanoušků Baníku Ostrava právě do Slezska. Osmapadesátiletý kouč Pavel Vrba byl, vzhledem ke své modrobílé minulosti, vysněným lodivodem majitele Václava Brabce a tím, kdo Ostravu posune k vysněným evropským pohárům. Jenže angažmá bývalého trenéra Viktorie Plzeň, národního týmu nebo Machačkaly skončilo neslavně po pouhých čtyřech měsících.

Vrba nyní otevřeně v rozhovoru pro magazín Football Club přiznal, že po konci na Letné porušil své pravidlo a nechal se vést srdcem. „Udělal jsem krok, který jsem si říkal, že nikdy neudělám. Když skončím, beru si většinou tři čtyři měsíce oddech. Teď vidím, že šlo o chybu, nic se nemělo uspěchat. Znovu podotýkám, stalo se tak z důvodu náklonnosti ke slezskému klubu, Baník vnímám coby srdcovou záležitost. Pro bílomodré dresy mám největší slabost, ale neodhadl jsem do čeho jdu,“ podotýká rodák z Přerova, který v Baníku působil také v roli hráče.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Zkušený stratég rovněž přiznal, že zklamání z neúspěšného angažmá nadále přetrvává. Na druhé straně však necítí hořkost vůči majiteli Baníku Václavu Brabcovi, který jej do klubu přivedl. Chyba podle něj byla ve špatném načasování. „Příliš jsem pospíchal, což se ukázalo jako chyba. Klub jsem měl poznat víc, chvíli počkat, ne to uspěchat. Nejvíc jsem doplatil na to, že věci dělám podle sebe,“ doplňuje Vrba podle kterého rozhodly o jeho odchodu špatné výsledky.

Vrba: Mohlo to být jiné, kdybychom uhráli body

Baník se trápil zejména v domácích zápasech a nedokázal proměňovat své šance. Při zranění nejlepšího střelce uplynulého ročníku Ladislava Almásiho a po odchodu rychlonohého Yiry Sora navíc jen marně hledal střelce. „Nezavděčíte se jim, pokud nevyhráváte a nejste na prvních místech tabulky. Mohlo to být jiné, kdybychom v domácích zápasech uhráli o šest sedm bodů víc,“ přiznává pro Football Club Vrba, kterého na lavičce Baníku vystřídal rovněž bývalý kouč Sparty Pavel Hapal.

Pod jeho vedením zatím Baník září a dokázal porazit jak Slovácko, tak Mladou Boleslav nebo naposledy pražské Bohemians. Potrápil také plzeňskou Viktorii a Slavii, bodově však v obou utkáních vyšel naprázdno.

Trojnásobný ligový vítěz na lavičce Plzně doplňuje, že návrat na lavičku předpokládá až v nadcházejícím roce. Blíže nespecifikované nabídky však již podle svých slov obdržel. „Jedna nabídka dorazila z Ruska, tu jsem rychle odmítl,“ zakončil Vrba.

Který český klub by měl angažovat Pavla Vrbu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy