Český reprezentant Alex Král pozastavil svou smlouvu v Rusku. Rýsuje se první vážný zájemce

Reprezentační záložník Alex Král nebude v nadcházejícím ročníku oblékat dres ruského Spartaku Moskva. Využil totiž nové pravidlo FIFA a pro novou sezónu se může připojit k jinému celku jako volný hráč.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Patří ruskému Spartaku Moskva, přesto jeho barvy v nové sezóně oblékat nebude. Český reprezentant Alex Král využil nového pravidla FIFA, které umožňuje hráčům na rok přerušit angažmá v ruské Premier Lize a stal se dočasně volným hráčem. Čtyřiadvacetiletý středopolař tak může v nejbližších dnech podepsat roční smlouvu v jakémkoli klubu bez nároku na kompenzaci pro svůj kmenový celek.

Král strávil uplynulou sezónu na hostování v anglické Premier League. V tamním West Hamu United nastupoval po boku Vladimíra Coufala a Tomáše Součka však jen zřídkakdy. Celkově odehrál na ostrovech jen 255 minut a anglický celek se rozhodl neuplatnit možnou opci, po které by zůstal v Londýně natrvalo. Přesto nyní Král opět může zamířit za La Manche. Podle jeho agenta Karola Kisela jsou totiž cílem přesunu kluby ze čtyř nejlepších evropských soutěží.

iZdroj fotografie: West Ham United

Návrat do pražské Slavie, ze které před třemi lety do Spartaku Moskva odcházel za zhruba 300 milionů korun, je podle Kisela velmi nepravděpodobný. Cílovou destinací je Anglie, Německo, Francie nebo Itálie. „Stále jednáme se zájemci z těchto zemí. Uvidíme, jaký bude další vývoj. Spartak se do 30. června s kluby nedohodl, Alex se tedy pro nadcházející sezónu stává volným hráčem,“ uvedl Kisel pro iSport.cz.

Zájem mají kluby z Německa a Turecka

Podle informací reportéra německé verze Sky Sports Phillippa Hinze je již na obzoru první vážný zájemce. O Královy služby totiž stojí šestnáctý celek uplynulého ročníku tamní Bundesligy – Hertha Berlín. Tu aktuálně trénuje italský stratég Domenico Tadesco, který si ještě coby hlavní kouč Spartaku Moskva, Krále před třemi lety vyhlédl v pražském Edenu. Zájemců je však více.

iZdroj fotografie: Creative commons / Tadeáš Bednarz / CC BY-SA 4.0

Celou situaci údajně monitoruje také Lipsko, které však nejdříve očekává odchod jednoho ze svých středopolařů. Server Bölge Gündem Haber informuje o tom, že nabídka by mohla přijít také z turecké nejvyšší soutěže. Český reprezentant údajně zaujal hned dva celky z Istanbulu, Fenerbahce a Galatasaray. O budoucnosti rodáka ze slovenských Košic by se mělo rozhodnout v průběhu několika následujících dní.

Měl by Alex Král zvolit Herthu Berlín nebo Galatasaray?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články