Těchto 6 snadných kancelářských cviků vás dostane do formy

                   

Nejčastější výmluvou při pohledu na naše povislé bříško je, že nemáme čas nebo peníze chodit do posilovny. Doma máme spoustu povinností a kancelářská práce rovněž není žádnou výhrou, co se týče našich svalů. Jenomže – opravdu se jedná o pouhou výmluvu a nic jiného. A tento článek vám to dokáže, protože vám přinese rovnou šest efektivních cviků, které můžete aplikovat přímo doma u počítače nebo v práci na židli. K posilování nepotřebujete nic než pevnou vůli a několik volných minutek. A nyní už se podívejte, jak na to.

Kancelářské cviky můžete vyzkoušet doma i v práci

  1. Cvik č. 1 – sedněte si na židli krásně rovně, srovnejte si záda a ramena stáhněte dozadu. Poté zvedněte pokrčenou nohu v koleni a za holeň si ji přitáhněte k tělu. Stáhněte přitom bříško. Nohu vraťte na zem a totéž opakujte na druhou.
  2. Cvik č. 2 – chytněte se za opěrky nebo hranu židle a s narovnanými zády se trochu zakloňte směrem k opěradlu. Obě nohy zároveň přitom zvedněte nad zem stejným způsobem, jako v předchozím případě. Kolena byste měli přitáhnout téměř až k ňadrům. Při vracení nohou na zem se podlahy přímo nedotýkejte a pokračujte v posilování.
  3. Cvik č. 3 – tento cvik je téměř totožný jako s cvikem č. 2, pouze v tomto případě posilujete svaly po stranách bříška. A toho dosáhnete snadno tak, že místo, abyste seděli rovně na ploše celého zadečku, vykloníte se do strany, aby vaše váha spočívala pouze na jedné polovině zadečku. Strany ale potom nezapomeňte vyměnit.
  4. Cvik č. 4 – na posílení zádových svalů a uvolnění páteře jsou vhodné rotace. Seďte hezky rovně, ruce zvedněte před obličej ohnuté v lokti. A nyní přetáčejte pouze horní část těla ze strany na stranu. Hlava se dívá stále dopředu, tělo se od pasu dolů ani nehne. Hýbe se pouze horní část trupu a ruce.
  5. Cvik č. 5 – opět si sedněte rovně a upažte. Špičkami prstů levé ruky se dotkněte špičky prstů na pravé noze. Tělo se vám při tomto pohybu celé přetočí. Vraťte se zpět do výchozí pozice a aplikujte totéž na druhou stranu. Během tohoto cvičení je lepší nesedět na židli s kolečky, důležitá je stabilita.
  6. Cvik č. 6 – a nejnáročnější cvik na konec. Zapřete se o opěrky své židle bez koleček a zvedněte se celí do vzduchu. Snažte se udržet co možná nejdéle to půjde. Nezapomínejte přitom pravidelně a zhluboka dýchat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články