Odborníci vyjmenovali sporty, které pomáhají nejlépe a nejefektivněji zhubnout v jakémkoliv věku

Zdroj fotografie: Unsplash

Pokud hledáte sport, který by vás bavil a pomohl vám zhubnout, zkuste rovnou sáhnout po jednom z těch, které jsou prokazatelně nejefektivnější.

V dnešní době existuje široká škála sportů a každý si může vybrat ten, který jej bude bavit nejvíce a ve všem mu vyhovovat. Takové pohybové aktivity můžete však dělat také proto, že od nich očekáváte i jiné výsledky než pouhou zábavu. Pokud jste také jeden z těch, kdo sportuje především kvůli postavě, mohli byste zkusit některou z následujících aktivit.

Vyběhněte do ulic nebo sedněte na kolo

Běh by vám mohl pomoci viditelně zhubnout a ztratit některá ta kila. Nicméně pokud nežijete nijak aktivní život, máte sedavé zaměstnání a netrávíte den na nohou, je vhodné před samotným běháním zařadit na program dne procházky. Ještě o něco méně náročné než běhání by mohla být cyklistika, při níž spálíte podobné množství kalorií.

Zdroj fotografie: Unsplash

Zkuste bazén

Plavání je dalším ze způsobů, jak se zbavit přebytečných kil a kulatých obrysů. Ve vodě zapojujete aktivně velké množství svalů svého těla, což má za následek rovnoměrné hubnutí. Oproti ostatním sportům nejsou při plavání potřeba ani nijak rychlé pohyby, jako je tomu u jiných aktivit, jelikož je pohyb ve vodě náročný sám o sobě a prohřívá tak vaše tělo zevnitř.

Vyrazte do fitka na trénink

V této oblasti se můžeme bavit o více sportech najednou, jako je crossfit, step aerobic nebo kondiční box. První zmíněný je založen na silových cvicích, které praktikant vykonává v rychlém tempu, čímž zároveň hubnete a posilujete. Ve fitness centrech se můžete také zapsat na skupinový step aerobic, který je zaměřen převážně na spalování přebytečného tuku.

Zdroj fotografie: Unsplash

Jako poslední z výše jmenovaných nám tu zůstává kondiční boxing založený na klasické formě boje pěstmi. Oproti výjevům předváděných v ringu není tento způsob cvičení zaměřen na zranění jiné osoby, ale na zahřátí vašich svalů a spalování kalorií. Pokud se však necítíte na žádný z uvedených sportů, zkuste jejich lehčí verzi jako rotoped nebo běh na páse.