Zlatý střelec Pastrňák za Česko bojuje i mimo led. Pustil se do mocných šéfů hokeje

David Pastrňák jasně demonstroval, že český hokej patří na vrchol. Svou zlatou trefou ve finále MS dal také šéfům NHL zřetelně najevo, jak velkou chybu udělali.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Seděl v šatně s trofejí pro mistry světa. Na krku mu visela zlatá medaile. Zpocený, unavený, zlitý šampaňským, šťastný a hrdý na to, co se spoluhráči dokázal. Po 14 letech přinesl českým fanouškům ten nejsladší pocit. V téhle pozici v kabině se nechal vyfotit a snímek pak umístil na svůj instagramový profil. K němu napsal vzkaz mocným šéfům NHL, v němž naznačil, co si myslí o jejich plánech.

Pastrňák: Přijde pozvánka?

O co šlo? Vedení NHL se rozhodlo, že v únoru 2025 místo exhibičního klání All Star Games uspořádá obdobu Světového poháru. Ale k nelibosti českých fanoušků na něj pozvalo pouze čtyři země. Český tým už jim nepřišel tolik zajímavý a tak ho jednoduše vynechali. Proto Pastrňák pod fotografii s vítězným pohárem přidal provokativní text. „Možná teď dostaneme pozvánku na turnaj čtyř?“

Bylo to rýpnutí do rozhodnutí o neúčasti Česka na zmíněném turnaji, kde se utkají týmy Kanady, USA, Finska a Švédska. Mimochodem. To jediné v Praze získalo medaili, když v souboji o bronz porazilo Kanadu 4:2. Předtím prohrálo v semifinále právě s Českem (7:3), v němž se zaskvěl čtyřmi body útočník Martin Nečas, jak jsme také psali na SportechŽivě.

Zklamaná hvězda

„Jsem z toho hodně rozčarovaný. Nevím, možná bylo pro organizátory složité narychlo vymyslet turnaj s více účastníky. Je to pro Česko velké zklamání. Vzhledem k tomu, že tam budou chybět hvězdy spousty týmů, tak to pro mě nebude zajímavé, nebudu to sledovat,“ řekl Pastrňák k turnaji Four Nations už začátkem roku pro Boston.com.

Zlatý kapitán Červenka přišel o desítky milionů. Dlužníkem je jiný český šampion

Je férové zmínit, že Česko disponovalo na domácím MS skoro tím nejlepší, co v současnosti má (kromě Hronka, Hertla a Chytila). Ale i Švédové měli v Praze téměř kompletní obranu s těmi nejslavnějšími jmény. A se silným výběrem dorazily i Spojené státy. Rulíkův tým je vyřadil ve čtvrtfinále (1:0).Výhry si opravdu vážíme. Co jsem četl, Američané přijeli s týmem, který by měl vytvořit základ na turnaj Four Nations, kam nás nepozvali. O to cennější je pro nás výhra,“ přidal se k Pastrňákově kritice trenér Radim Rulík.

Pastrňák také zmínil, že už ho v minulosti frustrovalo, že se na olympijských hrách dvakrát hrálo bez účasti hvězd ze zámoří. Olympiády se tak díky obnovené dohodě NHL a IIHF dočká až v Miláně 2026. Právě tam bude moc s českým týmem všem definitivně dokázat, že vedení soutěže, v níž patří k největším ikonám, udělalo v případě Four Nations chybu.

Je podle vás spravedlivé, že Česko na turnaji Four Nations nehraje? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články