Po téhle show čeká na českého hrdinu miliardový kontrakt. Švédy zničil i se zlomeným prstem

Švédové vůbec nevěděli, jak ho zastavit. Český útočník si s hvězdnými obránci soupeře na ledě doslova pohrával. A přihlásil se tak o novou miliardovou smlouvu v NHL.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Jako jedenáctiletý kluk byl u toho, když do Žďáru nad Sázavou, odkud pochází, přivezli tamní rodáci Tomáš Rolinek, Petr Vampola a Petr Koukal pohár pro mistry světa. Triumf z roku 2010 byl pro Česko dosud tím posledním. „Když trofej dovezli, tak to byla neskutečná euforie. Tím, že je tohle MS v Česku, tak je to navýšené. Ještě nejsme hotoví, teď máme nejdůležitější zápas,“ burcoval po svém galapředstavení Nečas, který na MS navíc hraje se zlomeným prstem na noze a pochroumanými žebry.

Nečas: Bavím se na 110 procent

Bleskurychlý útočník se šikovnýma rukama snil o finále na domácím mistrovství světa od doby, co hraje hokej. Teď se mu sen splní. A Nečas k tomu přispěl velkou měrou. V semifinále proti Švédsku (7:3) zaznamenal gól a tři asistence. „Nejlépe hraju, když se hokejem bavím, a tady se jím bavím na 110 procent. Nevím, jestli to byl životní zápas, ale tím, že je to semifinále tady v Česku a postoupili jsme do finále, tak je to jeden z těch nejoblíbenějších zápasů,“ podotkl Nečas, který s lehkostí motal hlavy světovým obráncům, jakými jsou Hedman či Karlsson.

Na šampionát přicestoval až po vyřazení z 2. kola play off NHL. Za 4 zápasy nasbíral 6 bodů (1 gól a 5 asistencí). „Kluci hráli výborně, já jsem tady čtvrtý zápas, ale co vidím, tak je tady neskutečná kabina. Neskuteční fanoušci, tým máme stmelený, že na ledě žijeme jeden za druhého. Není to jenom o tom, že bychom hráli na jednu lajnu. Hrajeme na čtyři a to je hrozně těžké bránit,“ uvedl Nečas, o jehož nezvyklé volbě čísla dresu jsme psali na SportechŽivě.

Končí mu dvouletá smlouva

Svými výkony vyslal jasný vzkaz do zámoří. Tam mu v poslední sezoně vedení Caroliny házelo klacky po nohy, protože ho čeká vyjednávání o novém kontraktu. Pětadvacetiletý hráč je v klubu od roku 2017, kdy ho Hurricanes draftovali. V NHL dosud odehrál 362 zápasech a zapsal 243 bodů. Nyní mu skončí dvouletá smlouva, díky níž inkasoval 140 milionů Kč. Stane se chráněným volným hráčem s právem na arbitráž.

Legendární český hokejista se pustil do trenéra Rulíka. Označil ho za teoretika

V ní si Nečas podle expertů z The Hockey News může říct o čtyř až osmiletý kontrakt. A ten mu zajistí kolem 8 milionů dolarů ročně, suma sumárum 740 milionů až 1,5 miliardy korun. Experti z The Hockey News také mluví o jeho možné výměně do Anaheimu, za který hrají Radko Gudas a Lukáš Dostál.

Po včerejší show je jasné, že Nečas je rozdílový hráč a čeká ho velká budoucnost. Teď už to jen chce ji také trochu pozlatit.

Co říkáte na výkony Martina Nečase? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články