Legendární český hokejista se pustil do trenéra Rulíka. Označil ho za teoretika

Slavný hokejový útočník by si na české střídačce představoval někoho jiného. Současného kouče Rulíka nepovažuje za dostatečně zkušeného.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Finsko je jeho druhý domov. Legendární český útočník Otakar Janecký měl i proto hodně blízko k předchozímu trenérovi hokejové reprezentace Karimu Jalonenovi. Styl jeho nástupce Radima Rulíka evidentně bývalému kanonýrovi národního týmu, který získal bronz na olympiádě v Albertville a má tři další bronzové medaile z MS, příliš nevoní.

Janecký: Zvolil bych jiné hráče

Dvojnásobný extraligový šampion s Pardubicemi a držitel čtyř titulů s Jokeritem Helsinky Rulíka kritizoval už po jeho kontroverzní nominaci, při které z týmu vyřadil i posily z NHL – Tomáše Noska z New Jersey či Radima Zohornu z Pittsburghu. „Zvolil bych jiné hráče, ale to je věc Radima Rulíka. On nese svoji kůži na trh. Musí si to obhájit jak herně, tak i potom úspěch či neúspěch na mistrovství světa,“ uvedl pro Deník Janecký.

„Většinou, někteří hráči z NHL, přestože nějaký čas nenastupují ve svých týmech, ale už tuto soutěž hrají delší dobu, tak by měli být základem sestavy pro mistrovství světa. Přeci jenom NHL je daleko kvalitnější liga než česká extraliga nebo další ligy v Evropě,“ řekl Janecký o Rulíkově výběru, do něhož byli na poslední chvíli povoláni i elitní čeští útočníci ze zámoří, jsme také psali na SportechŽivě.

Chybí mu Nosek

Nejvíc ho překvapilo právě vyřazení Tomáše Noska. „Pochopitelně hrajeme doma a Radim Rulík sází na týmový duch. I když si myslím, že zrovna ti hráči, kteří nedostali důvěru, neříkám všichni, ale většina z nich, mohou chybět. Hlavně Tomáš Nosek. To je typický příklad týmového hráče. Musíme ukázat bojovného a týmového ducha. Těmito zbraněmi bychom mohli porazit všechny soupeře. Když chceme vyhrát zlatou medaili, tak musíme porazit každého,“ prohlásil Janecký.

S českým hokejovým hrdinou nechce nikdo spát. Jeho tátu kvůli tomu dali na samotku

Ještě jedna věc ale třiašedesátiletému Janeckému na Rulíkovi vadí. Že nemá velké hráčské zkušenosti. „Víte, dlouhodobě razím názor, že roli hlavního trenéra by měl zastávat hráč, který ve své aktivní kariéře něco dokázal. Ke kterému budou mít všichni respekt. Tak to mám dané já. Teoretika jako hlavního kouče u národního týmu nepovažuji za šťastnou volbu. Nejsem ale ten, kdo volí trenéry. Jedná se o rozhodnutí svazu, takže to tak beru,“ dodal Janecký. Rulík hrál aktivně hokej pouze do dvaceti let, v hráčské kariéře nemohl pokračovat kvůli zranění.

Souhlasíte s Janeckým? Nebo to vidíte jinak? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články