Mistr světa v troskách svého vozu. Nehoda miláčka národa má tragickou dohru

V závodech byl slavný šampion vždy dokonalý. Nyní však v tréninku tvrdě havaroval, když se srazil s jiným vozem. Vše skončilo tragicky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Francouzský závodník Sébastien Ogier musel vynechat Polskou rallye. Ale čert vem závodění, tady šlo o život. Osminásobný mistr světa měl se svým navigátorem Vincentem Landaisem a dvěma dalšími osobami těsně před začátkem této velké akce vážnou nehodu. Většina fanoušků ostříleného pilota měla obavy o jeho budoucnost.

Přiletěl také vrtulník

Vše se stalo předminulé úterý zrána, když legenda WRC se svým týmem projížděla trať pro rychlostní zkoušku. Před vesnicí Wlosty došlo ke srážce šampionova vozu s jiným automobilem, v němž seděli devětašedesátiletý muž a sedmašedesátiletá žena. Na místě museli dokonce zasahovat i hasiči, přiletěl také vrtulník.

Všichni účastníci nehody byli záhy převezeni do nemocnice. Jejich zranění se ale nezdála natolik vážná a někteří dokonce mohli ihned odejít domů. To ovšem neplatilo pro Ogiera, kterého doktoři raději nechali na přístrojích. Již v ten moment také bylo jasné, že se miláček francouzského národa závodů nezúčastní.

Ogier zůstal na pozorování

„Všichni podstoupili vyšetření, která ukázala, že neutrpěli vážná zranění. Landais byl okamžitě propuštěn, ale Ogier zůstane přes noc na pozorování,“ uvedlo po nehodě vedení týmu Toyota s tím, že slavnou dvojici na startu nejspíš nahradí jiní jezdci. To se také stalo a Ogiera zastoupil finský závodník Kalle Rovanperä, který poté rallye překvapivě vyhrál.

Český olympionik poslal přítelkyni trenéra chlípnou fotku. Ten vše ukázal na sociální síti

Bohužel necelý týden po havárii s exmistrem světa přišla velmi smutná zpráva. Zemřel polský účastník nehody. O jeho úmrtí informovala polská policie a oznámila, že nařídila pitvu, která má objasnit, zda smrt nemá souvislost s autonehodou.

Čtyřicetiletý Ogier se proslavil po celém světě. Vynikal zejména svou precizností a dokonalou přípravou. Dnes je druhým nejúspěšnějším jezdcem závodů WRC (hned po Sébastienu Loebovi). Poslední ze svých titulů získal v roce 2021. Od té doby se účastní pouze vybraných ralley, přičemž na kontě má už 60 vítězství v seriálu MS.

Na SportechŽivě jsme také psali o přítelkyni hvězdného pilota formule 1.

Byli jste se někdy podívat na rallye? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články