Konec kariéry Lionela Messiho? Po dlouhém zranění přinesl odpověď, která fanoušky rozdělila na dva tábory

Argentinský fotbalový bůh Lionel Messi začíná hrát sporadicky. Někteří fanoušci ho odepisují, jiní za ním dál stojí. Teď jim po dlouhém zranění odpověděl. Stačilo 12 minut.

i Zdroj fotografie: Inter Miami

Už je mu 36 let. A je to znát. Messiho tělo po každém utkání bolí víc a víc, svaly už nejsou tak pružné. Úřadující mistr světa proto hraje čím dál míň zápasů. A to fotbalové fandy rozdělilo na dva tábory. Těm, kterým schází forma té staré, nezastavitelné legendy, co pravidelně ničila jednu obranu za druhou, Messi naznačil, že s ním ještě musí počítat.

Stačilo 12 minut

Po měsíční pauze začal Messi ligový zápas proti Coloradu na lavičce a naskočil až do druhé půle. Po dvanácti minutách se přihlásil o slovo. A jak jinak než parádně. Za vápnem se opřel do míče a ten odrazem o tyč zaplul do sítě. Aby toho nebylo málo, byl pak také u druhého gólu svého týmu, který nakonec remizoval 2:2.

Předtím hrál Messi naposledy 14. března, kdy v zámořské Lize mistrů zařídil gólem a asistencí výhru nad Nashvillem. Poté se však čtyři utkání vůbec v sestavě neobjevil, což vyvolalo mnohé spekulace. Některé hovořily o vážně poraněném stehenním svalu.

Messi a jeho pocity

Protože už není nejmladší, vyžaduje Messi pochopitelně speciální zacházení. „Máme náročný program, dva zápasy týdně. Proto se vždy rozhodujeme podle toho, jak se cítí. S takovými hráči musíte často mluvit,“ uvedl kouč Interu Javier Morales na adresu držitele osmi Zlatých míčů pro server Goal.com.

David Beckham přišel o 1 000 000 000 Kč. Neuvěříte, čemu naletěl. Na tohle byste nedali ani korunu

V klubu, jehož majitelem je anglická modla David Beckham, je bývalých slavných fotbalistů několik. Například Leovi spoluhráči z Barcelony Luis Suárez, Sergio Busquets a Jordi Alba. A Messi k sobě láká další, jak jsme také informovali na SportechŽivě.