David Beckham přišel o 1 000 000 000 Kč. Neuvěříte, čemu naletěl. Na tohle byste nedali ani korunu

Tohle si David Beckham za rámeček určitě nedá. Legendární fotbalista investoval do projektu, který od začátku nedával smysl. A dopadlo to šíleným bankrotem.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Anglická modla vstoupila do pochybného byznysu v roce 2021. David tehdy koupil desetiprocentní podíl v britské společnosti Lunaz, která se specializuje na přestavby luxusních vozů jako Rolls-Royce, Jaguar či Range Rover na elektrický pohon. Nic bláznivějšího udělat nemohl.

Poplatek 7 milionů

Minimální poplatek za speciální úpravu takového Range Roveru stál u Lunazu přes 7 milionů Kč. Někteří boháči možná nevědí, co dělat s penězi. Ale nechat si za takovou částku „vybrakovat“ svého miláčka? Na to by nikdo nedal ani korunu. A tak téměř 500 milionů, které Beckham do společnosti vložil, už patrně nikdy neuvidí. Podle BBC se celý projekt definitivně zhroutil a 40 zaměstnanců přišlo ze dne na den o práci.

Za tuhle investici asi Victoria Davida nepochválila
iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebyla to jediná obří částka, o kterou Beckham v posledních dnech přišel. Koupí luxusní jachty si ale bývalý záložník Manchesteru United, Realu Madrid či Paris St. Germain naopak spravil chuť. Ve vodách u Miami nyní kotví nový čtyřicetimetrový stroj za téměř půl miliardy korun. Model 130 Bellissima značky Riva má vlastní garáž, vířivku a bazén na spodní palubě.

Astronomický plat Cristiana Ronalda? Kam se hrabe na Davida Beckhama! Odchodem z Realu Madrid do MLS vydělal mnohem víc

Přestože osmačtyřicetiletému Beckhamovi zmizela z konta v součtu skoro jedna miliarda, smutnit nemusí. Stovky dalších milionů má stále k dispozici a jeho vlastní firmy mu ročně vydělají až dvě miliardy korun. Úspěchy sklízí i jako majitel fotbalového klubu Inter Miami. Jeho největší ikona Lionel Messi do týmu navíc stále láká svoje bývalé hvězdné spoluhráče, jak jsme také informovali na SportechŽivě. Inter tak nejspíš čekají zlaté časy.

Čekali byste, že Beckham udělá takovou chybu? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

David Trška

Zobrazit další články