Tyto nejznámější dopingové případy otřásly sportovním světem

Když se mluví ve sportu o dopingu, tak pochopitelně v souvislosti s tím, že jde o něco, co je zakázané a veřejností odsuzované. Přesto je stále mnoho sportovců, kteří si chtějí pomoci zakázanými látkami. Ať už je to takzvaně na vlastní pěst, nebo jde o řízený doping. A jací jsou největší hříšníci historie a jaké dopingové případy otřásly celým sportovním světem?

Benjamin Sinclair Johnson

Známý sprinter, Američan Benjamin Sinclair Johnson byl v atletice velkým jménem. Jak by také ne, když získával jeden úspěch za druhém. Dařilo se mu vylepšovat světové rekordy, stejně jako se mu dařilo získávat olympijské medaile. Nutno však dodat, že jeho úspěchy měly nepříjemnou pachuť steroidů. Pozitivní nález ho usvědčil a později Benjamin Sinclair Johnson dokonce přiznal, že je skutečně bral, a to již delší dobu před tím, než se na to přišlo.

Lance Edward Armstrong

Jméno, které zná v souvislosti se slavným závodem Tour de France každý. Ale i v souvislosti s tím, že dokázal překonat rakovinu. Stín jak na jeho sportovní, tak i osobní úspěchy hodila jeho dopingová aféra. Nejprve byl Lance Edward Armstrong obviněn z užívání zakázaných látek. Vše dospělo až do toho, že se nakonec veřejně přiznal k tomu, že skutečně dopoval. V tu chvíli jasně obrátili i jeho nejvěrnější fanoušci a z ikony se stal odpadlíkem. Nedivíme se.

Marion Lois Jonesová

Nejsou to jenom muži, kteří dopují. Zakázané látky se užívají i mezi ženami. Příkladem jedné z nich je atletka Marion Lois Jonesová, které se velmi dobře dařilo nejenom v běhu, ale i dalších atletických kláních. Byla dávána za vzor jako všestranná sportovkyně. V tu dobu málokdo tušil, že na úspěchu nemá podíl jenom talent a dřina, ale i to, že užívá doping. Stejně jako předchozí dvojice sportovců, i ona nakonec přestala zapírat a přiznala, že během své sportovní kariéry zakázané látky skutečně užívala.

Foto: chukyoeibei.org