Přírodní čaje, které přirozenou cestou pomohou snadno usnout a zvýšit kvalitu spánku

Zdroj fotografie: Depositphotos

Ve všech případech se jedná o přírodní nápoje z bylinek, které prokazatelně pomáhají zklidnit mysl a vám tak umožní snáze usnout.

Pokud trpíte nespavostí, vaše večery jsou neklidné nebo máte problém vůbec usnout, mohli byste zkusit jednu za následujících metod. Jedná se o nápoje, které je nejlepší vypít chvíli před tím, než se odeberete do postele. Mimo to, že byste si takto měli zajistit lepší a klidnější spánek, pomohou vám tyto nápoje i s detoxikací organismu.

Heřmánkový čaj

O tomto typu jste již nejspíše slyšeli, jelikož metoda uspávání pomocí heřmánkového čaje byla zmiňována i různých filmech a pohádkách. Jedné se o lety prověřený způsob, jak se před spaním zklidnit, heřmánek má totiž příjemné sedativní účinky. Pokud byste jej pili i během dne, můžete časem zaregistrovat úbytek hmotnosti, jelikož pomáhá také k rychlejšímu zpracovávání jídla.

Zdroj fotografie: Unsplash

Voda s citronem

Takový citron vám může občas pěkně zkřivit úsměv a spíše vás ještě probrat, nicméně pokud byste jej hodili do teplé vody a vypili, dostaví se příjemný pocit zklidnění a dostanete chuť jít spát. Vitamín C navíc napomáhá posílení imunity a reguluje hladinu kortizolu v těle, čímž dokáže ovlivnit ukládání tuku v oblasti břicha. Zkuste tedy před spaním teplou vodu s citronem nebo jeho šťávou.

Mátový čaj

I přes to, že má spousta lidí spojenou mátu se svěžím pocitem, dokáže vaši mysl také skvěle zklidnit. Pokud vypijete sklenici nebo šálek horké vody s mátou před spaním, bude se vám o poznání lépe usínat. Mimo to má tento nápoj protizánětlivý účinek, takže vám dokáže pomoci od bolesti a zajistit tak klidnější spánek, zároveň byste se v noci a nad ránem neměli budit kvůli hladu.

Zdroj fotografie: Unsplash

Zázvorový čaj

Jako bylina se velkým množstvím pozitivních dopadů na organismus jako je léčba zažívacích potíží nebo zánětů vám zázvor poslouží také jako přípravek pro snazší usínání. Během spánku v těle eliminuje toxiny a odbourává tuky, což představuje další benefity do budoucna. Spolu s pár kapkami citronové šťávy může představovat takový čaj výborný přípravek na usínání.