Podpořte správnou funkci štítné žlázy. Jde to snadno a přírodně

Ať už se štítnou žlázou delší dobu bojujete nebo se u vás vůbec neprojevuje, podívejte se na tento článek. Mnoho pacientů ani neví, že nějaký problém se štítnou žlázou mají a její projevy považují za banalitu.

Problémy se štítnou žlázou jsou závažné.

Štítná žláza je žláza, která se nachází na přední části krku na konci průdušnice. Je velmi důležitá z hlediska produkce hormonů a také regulace metabolismu. Hormony, které vytváří, mají vliv na naši spotřebu kyslíku, na náš růst, vývoj a rychlost látkové výměny. Ačkoliv je do značné míry nenápadná, jedinci, kteří trpí její špatnou funkcí, její vliv pociťují opravdu značně. A to nepříjemným způsobem. Pokud i vy trpíte se štítnou žlázou, podívejte se, jak si můžete jednoduše a přírodní cestou ulevit.

 

Zdravotní komplikace, jež způsobuje štítná žláza

Onemocnění štítné žlázy postihuje mnohem častěji ženy než muže, a to v poměru osm ku jedné. Velmi mnoho pacientů si ale není svého stavu vědomo, protože projevy nedostatečné funkce štítné žlázy přehlížejí. Setkat se můžeme se sníženou funkcí tedy hypotyreózou nebo zvýšenou funkcí štítné žlázy tedy hypertyreózou. Na vašem zdraví se mohou projevit takto:

 • únava
 • deprese a neklid
 • problémy se spánkem
 • špatná koncentrace
 • hubnutí nebo naopak tloustnutí bez příčiny
 • suchá kůže a poškození vlasů
 • špatné snášení chladu nebo naopak tepla

 

Přírodní recept na štítnou žlázu

Základem správné funkce štítné žlázy je dostatek jódu v těle. Ten lze doplnit určitými potravinami nebo doplňky. Předtím než jód začnete do svého těla dodávat ve velkém, byste ale měli učinit očistnou kúru. Během té dojde k pročištění střev, díky čemuž vám rovněž bude lépe proudit krev. A na to jsou velmi účinná lněná semínka.

Potřeby:

 • 12x čajová lžička lněných semínek
 • 2 litry vody

Postup:

 1. Lněná semínka zalijte vařící vodou v hrnci.
 2. Na mírném plamenu, nechte směs přibližně 15 minut bublat.
 3. Poté odstavte a nechte vychladnout.
 4. Nakonec sceďte jemným cedníkem nebo přelijte přes plátýnko.
 5. Vlažný odvar popíjejte až 6x denně po dobu přibližně 2 týdnů.

Aby byla detoxikace účinnější, omezte příjem sladkého, kofeinu, tučných potravin a mléčných výrobků. Pitný režim zkuste doplnit bylinnými čaji například z heřmánku, pampelišky nebo máty. Důležité je i rozvržení spánkového režimu, který by měl být rovněž dostatečný.

Lněná semínka vám pomohou očistit játra.