Zakladatel Oktagonu Ondřej Novotný promluvil o spojení s Rittigem. Jak pomohl známý lobbista Vémolově kariéře?

Karlos Terminátor Vémola dnes patří mezi největší značky československé jedničky v bojových sportech Oktagon MMA. Dříve však působil ve zkrachované XFN a jeho přestup vyvolal řadu spekulací. Zakadatel Oktagonu Ondřej Novotný promluvil o tomto přesunu i spolupráci s lobbistou Ivem Rittigem pro podcast U kulatého stolu.

i Zdroj fotografie: Oktagon MMA
                   

Ivo Rittig je chlap, který v bojových sportech hodně znamenal. Byl to on, který rozjížděl bojovou scénu a pořádal turnaje,“ prohlásil o známém lobbistovi Novotný v podcastu U kulatého stolu a dodal, že se s Rittigem zná déle než dvě dekády. „On kdysi byl jeden z absolutně určujících faktorů všeho, co se dělo v K1 a boxu. Moje zkušenost s ním je ryze pozitivní,“ míní Novotný, který s Pavolem Nerudou před pěti lety založil organizaci Oktagon.

iZdroj fotografie: Oktagon MMA

Já jsem s ním docela dost zažil, podaná ruka u něj platí a vždycky splnil co slíbil a tím pádem je pro mě nesmyslné dělat, že ho neznám. Je to někdo, o kom si všichni myslí, že je grázl a že je arcizloun, ale nikdo ho nikdy při ničem nechytil. Chápu, že to není nejhodnější kluk ve třídě, že je to lobbista, který se pohybuje na hraně. Ale ve světě bojových sportů musím jednat s desítkami takových lidí,“ dodává Novotný.

Podle něj dokonce mohl být Rittig pomyslným jazýčkem na vahách při přestupu Karlose Vémoly z organizace XFN právě do Oktagonu. Dnes šestatřicetiletý bojovník má totiž se známým lobbistou nadstandartní vztahy. „Pomohl nám s Karlosem, má na něj velký vliv. A tehdy, když byl ten boj s XFN tak on byl tím, kdo stál na naší straně a když se ho Karlos ptal na názor, tak mu řekl, že mě zná 25 let a vždycky jsem všechno splnil,“ dodává Novotný.

Podle Novotného stojí Rittig i za řadou kariérních vzestupů dalších bojovníků. „Má kontakty a strašně pomohl Ivovi Vondráčkovi a všem bojovníkům, kteří známe z české historie nějak pomáhal a zná lidi. Je to cenný zdroj informací a kontaktů. Já vždycky říkám, že na té domácí scéně jsme si všechno vybojovali sami a on nám pomohl tou referencí a Karlosovi nás doporučil,“ dodává.

Ten však jedním dechem zdůrazňuje, že nešlo o protislužbu. „Já jsem po něm nic nechtěl a za nic jsem mu nedlužil. Na tom si zakládáme,“ dodává s tím, že všechny kontroverzní osobnosti v oblasti bojových sportů spojené s podsvětím do organizace nezasahuje. „Celá ta galérka po starém vyjadřování jak na té slovenské, tak české straně to má jasné. Oni si všichni kupují lístky celou dobu, vždycky to tak je,“ zakončil.

Zdroj: U kulatého stolu

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články