Vémola si dveře do UFC zavřel. Dvořák si je však otevírá

Foto: mma-core.com

Když Karlos Vémola prohrál zápas s Attilou Véghem, znamenalo to pro něho kromě tohoto konkrétního neúspěchu i to, že si s největší pravděpodobností zavřel dveře do prestižní organizace UFC. Připomeňme však, že v minulosti v ní přece jenom už zápasil. O něm ale mluvit nechceme. Není totiž jediným Čechem, který se do UFC může dostat, nebo který se do této prestižní organizace dokonce již dostal. Řeč je o Davidu Dvořákovi, který se v prestižní světové organizaci představí.

Od roku 2012 je neporažen

David Dvořák se může pyšnit skvělou bilancí, jelikož pokud se podíváme na jeho zápasy od roku 2012, je jasné, že má své kvality. Od tohoto roku totiž ani jeden ze svých zápasů neprohrál. A právě tato bilance a jeho celkové kvality mu otevřely dveře tam, o čem řada jiných doslova jenom sní. Dvořák se dostal do prestižní organizace UFC.

Pátým českým MMA bojovníkem

Zařadí se tak do skupiny výjimečných českých MMA bojovníků, kteří měli tu čest se pro své kvality do UFC dostat. Před ním to byla pouze čtyři jména, mezi nimi byl také Karlos Vémola. Dalším jménem v UFC byl také Viktor Pešta a zapomínat nelze ani na Luxii Pudulovou, stejně jako na Jiřího Procházku, který na svůj premiérový zápas v UFC zatím čeká. David je nyní pátým tuzemským zástupcem, který bude mít možnost předvést, co doopravdy umí. V té nejprestižnější a také v nejsledovanější organizaci světa.

Zápas už v březnu?

Podle prvotních informací by měl David Dvořák svou premiéru mít už v březnu, a to v Brazílii. Jeho soupeřem by měl být domácí zápasník Bruno Silva. Oba dva by měli patřit do takzvané muší váhy, která je určena pro zápasníky do hmotnosti 57 kilogramů. Počkejme si, zda bude zápas potvrzen i oficiálně a následně si počkejme i na to, jak se zde Davidu Dvořákovi, který má na kontě 20 zápasů a z toho jich 17 vyhrál, bude dařit.

Foto: mma-core.com