UFC 251: Kumaru Usman mění tréninkový camp! Bude zápasit se svým kamarádem Gilbertem Burnsem.

Usman UFC 251
Zdroj fotografie: essentiallysports.com

Současný šampión weltrové váhy Kumaru Usman se rozhodl razantně změnit svojí přípravu na zápas proti Gilberovi Burnsovi. Zápas je naplánován na 11. července na „Zápasnickém ostrově“ v Abu Dhabi.

Dle ESPN, Kumaru „The Nigerian Nighmare“ Usman opustil svůj dlouholetý tým Sanford MMA. Současně se šampión přesouvá do Coloráda, kde bude trénovat s Trevorem Wittmanem. Trevor má pod sebou velká jména jako například: Justin Geathje, Rose Namajunes a další.

Jak se vyjádřil šampión?

Florida byla pro mě domov. Vždy tam trénuje spousta borců. Najdete tam ty nejlepší zápasníky i trenéry. Ale bylo na čase se posunout.

Dále dodává: „Potřeboval jsem více pozornosti – dále jsem potřeboval člověka, který mě nakopne a více strukturuje můj trénink. Individualita se ztrácí, když máte v gymu 40 až 50 zápasníků.“

Kumaru Usman stejně jako Gilbert Burns trénoval léta pod Henrym Hooftem. Bohužel tyto časy jsou u konce díky vzájemnému titulovému zápasu v UFC. Trenér Hooft se vyjádřil, že nebude ani v jednom rohu při zápase.

Gilbert Burns zareagoval

Gilbert Burns se pro ESPN vyjádřil k celé situaci:

Burns na ufc 251
Zdroj fotografie: dazn.com

Trenér mi řekl, že nebude na ničí straně. Nechce si vybírat. Máme trénovat a on pro nás bude v gymu. Pokud chceme, můžeme u něj trénovat, pokud ne, můžeme odejít.

Dále Gilbert dodal: „Z mé strany se toho moc nemění. Je to jenom trochu divné zápasit s Kumarem. Vážně ho mám rád, trénujeme spolu od roku 2012. Společně jsme si toho hodně zažili.“

Gilbert Burns – má na svém kontě šest výher v řadě. V jeho posledním zápase porazil bývalého šampióna Tyrona Woodleyho. Burns dostal příležitost zápasit o titul potom, co se Jorge Masvidal nedokázal dohodnout s UFC na podmínkách zápasu s Kumarem.