UFC 251: Kumaru Usman mění tréninkový camp! Bude zápasit se svým kamarádem Gilbertem Burnsem.

Usman UFC 251
                   

Současný šampión weltrové váhy Kumaru Usman se rozhodl razantně změnit svojí přípravu na zápas proti Gilberovi Burnsovi. Zápas je naplánován na 11. července na „Zápasnickém ostrově“ v Abu Dhabi.

Dle ESPN, Kumaru „The Nigerian Nighmare“ Usman opustil svůj dlouholetý tým Sanford MMA. Současně se šampión přesouvá do Coloráda, kde bude trénovat s Trevorem Wittmanem. Trevor má pod sebou velká jména jako například: Justin Geathje, Rose Namajunes a další.

Jak se vyjádřil šampión?

i

Florida byla pro mě domov. Vždy tam trénuje spousta borců. Najdete tam ty nejlepší zápasníky i trenéry. Ale bylo na čase se posunout.

Dále dodává: „Potřeboval jsem více pozornosti – dále jsem potřeboval člověka, který mě nakopne a více strukturuje můj trénink. Individualita se ztrácí, když máte v gymu 40 až 50 zápasníků.“

Kumaru Usman stejně jako Gilbert Burns trénoval léta pod Henrym Hooftem. Bohužel tyto časy jsou u konce díky vzájemnému titulovému zápasu v UFC. Trenér Hooft se vyjádřil, že nebude ani v jednom rohu při zápase.

Gilbert Burns zareagoval

Gilbert Burns se pro ESPN vyjádřil k celé situaci:

Burns na ufc 251
iZdroj fotografie: dazn.com

Trenér mi řekl, že nebude na ničí straně. Nechce si vybírat. Máme trénovat a on pro nás bude v gymu. Pokud chceme, můžeme u něj trénovat, pokud ne, můžeme odejít.

Dále Gilbert dodal: „Z mé strany se toho moc nemění. Je to jenom trochu divné zápasit s Kumarem. Vážně ho mám rád, trénujeme spolu od roku 2012. Společně jsme si toho hodně zažili.“

Gilbert Burns – má na svém kontě šest výher v řadě. V jeho posledním zápase porazil bývalého šampióna Tyrona Woodleyho. Burns dostal příležitost zápasit o titul potom, co se Jorge Masvidal nedokázal dohodnout s UFC na podmínkách zápasu s Kumarem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články