Opakování souboje desetiletí nebude. Conor McGregor vysvětlil, proč se Khabib bojí odvety

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Nejsledovanější, nejdiskutovanější i nejkontroverznější. Souboj Conora McGregora s Khabibem Nurmagomedovem bezpochyby patří mezi vrcholy posledního desetiletí bojových umění. Irský zápasník, kterého Khabib před dvěma lety uškrtil ve třetím kole, se však naděje na odvetu nevzdává. Podle něj je však problém strach jeho soupeře.

„Nemyslím si, že Khabib má na odvetu dostatek odvazy. Je mi jasné, že viděl, co se stalo jeho kamarádovi Cormierovi, která sice nejprve porazil Stipeho Miocice, ale pak se dvakrát nechal doslova převálcovat. Na takové věci je potřeba mít odvahu,“ narážel McGregor na dva odvetné duely Daniela Cormiera, který v obou prohrál a posléze ukončil i sportovní kariéru.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

„Podívejte se třeba na Diaze. To je pro mně skutečný bojovník. Ten se s ničím nemazal a takřka okamžitě kývnul i na odvetu,“ doplňuje McGregor. Právě ten by si jistě přál opakování soubojů s Diazem. Americký bojovník se totiž pouhé čtyři měsíce po výhře nad irským zápasníkem neváhal znova postavit do klece a tentokrát slavil právě McGregor.

„Tak v čem je problém? Khabib se psychicky zlomil. To je mi ale jedno, co si budeme povídat, je to tak, jak to je. Nebudu se za tím odvetným zápasem nějak extrémně přehnaně honit. Nemám problém porazit kohokoli, kdo se přede mne postaví, je mi to jedno,“ prohlásil dvaatřicetiletý rodák z předměstí Dublinu.

Ilustrační foto (zdroj fotografie: PxHere)

Ten se však musí připravovat zejména na víkend, v noci ze soboty na neděli jej totiž čeká návrat do klece. Po roce od výhry nad americkým zápasníkem Donaldem Cerronem jej v rámci turnaje UFC 257 čeká odvetný souboj s dalším Američanem – Dustinem Poirtierem.

„Cítím se skvěle, je tu sice jen pár fanoušků, ale i tak je to perfektní. Miluju tento sport a boj obecně. Dustin se hodně zlepšil od té doby, co jsem ho poprvé porazil, takže se s ním rád poměřím znovu,“ prohlásil před utkáním. „V roce 2020 jsem strávil v Oktagonu jen čtyřicet vteřin, což je mnohem míň než jsem chtěl. Byl jsem frustrovaný, chci víc, takže by mi nevadil ani dlouhý boj,“ dodal.