McGregor opět řádil, co provedl tentokrát?

Foto: ftw.usatoday.com

Když redaktoři sportovních magazínů náhodou nevědí do čeho píchnout, vždycky mají jistotu, že kolem zápasníka Conora McGregora se něco zajímavého určitě objeví. Tématem ovšem většinou nejsou skvělé sportovní výsledky, ale pouze samá negativa týkající se jeho chování v ringu i mimo něj. Dosud posledním výstřelkem, kterým na sebe bouřlivák s irskými kořeny upozornil, se stalo „přátelské pozdravení“ před exhibičním zápasem s amatérským boxerem v Dublinu. Toho totiž místo obvyklého ťuknutí rukavicemi překvapil ranou pěstí do obličeje, čímž opět rozvířil vlny mediálního prostoru.

Velká sláva přinesla velký poprask

Ačkoli nás jeden z nejznámějších světových bijců a hrající legenda MMA Conor McGregor nedávno hned dvakrát poškádlil oznámením o ukončení sportovní kariéry, nakonec z toho nejspíš zase nic nebude. Od slavné říjnové prohry loňského roku, kdy jej dokázal pokořit Chabíb Nurmagomedov, se sice v ringu objevil pouze jednou během exhibičního utkání v boxu, ale aktuálně se prý pilně připravuje na návrat do oktagonu. Ono zmíněné exhibiční utkání s amatérským boxerem Michaelem McGranem vyvolalo rozruch nevídaných rozměrů (a s největší pravděpodobností samozřejmě úmyslně).

Michael McGrane se před duelem netajil nadšením nad tím, že bude moci změřit síly s takovou ikonou bojových sportů. Pro člověka, který se živí jako elektrikář a boxu se věnuje pouze ve volných chvílích, se jednalo o naprostý vrchol sportovní kariéry, pokud se to tak vůbec dá říci. Když proti sobě oba válečníci nastoupili v dublinském Crumlin Boxing Clubu, nikdo nečekal, že se McGregor opět zachová jako hulvát. Svému protivníkovi totiž místo pozdravu uštědřil drsnou ránu pěstí do oka. Sám McGrane po zápase neskrýval své rozčarování nad chováním svého vzoru, který mu přivodil monokla pod okem ještě před úvodním kolem:

„To byla nejlacinější rána, co jsem kdy dostal.“

Zbytek zápasu už se nesl v přátelském duchu

Až na úvodní eskapádu známého bouřliváka se celý zápas nesl v poměrně pohodové atmosféře. Na konci se spolu oba hlavní aktéři dokonce vyfotili. McGrane si nenechal úvodním přešlapem soupeře zkazit náladu a připomněl, jak pro něj byl tento duel vlastně důležitý:

„Moc oceňuju, že jsem měl šanci bojovat s někým tak slavným, jako je Conor. Doufám, že mi takhle zkušenost v dlouhodobém horizontu pomůže, abych byl ještě lepší.“

Amatérský sportovec se nakonec rozpovídal také o tom, že by rád v brzké době pověsil řemeslo na hřebík, protože box je pro něj opravdovou vášní a navíc v zápase dokázal, že není vůbec špatný. Pokud by se mu dostalo správné péče a zamakal by na sobě, možná by spolu mohli oba bojovníci za pár let svést souboj jako rovný s rovným.

Foto: ftw.usatoday.com